چگونه کار پیدا کنیم ؟ راهنمای جامع 2023

پیدا کردن یک شغل خوب آسان نیست. بسیاری از مردم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند و شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید.

با این حال، با تلاش و اراده می توانید شغل خوبی پیدا کنید.

در اینجا چند نکته برای جواب به سوال چگونه کار پیدا کنیم آورده ایم :

جستجوی شغل در زمینه های مختلف که برای ما پول درآورد تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود بسازیم.

 1. شغلی پیدا کنید که برای شما پول درآورد.
 2. زندگی بهتری برای خود بسازید.
 3. از آن لذت ببرید در حالی که آن را انجام می دهید!

پیدا کردن یک شغل خوب سخت است . این فقط یافتن موقعیتی نیست که درآمد خوبی داشته باشد، یا حتی پیدا کردن موقعیتی که با علایق شما مطابقت داشته باشد.

این در مورد یافتن کسی است که به شما کمک کند به عنوان یک شخص رشد کنید و مهارت های خود را بهبود بخشد و در عین حال فرصت هایی برای ایجاد ارتباطات و دوستان جدید فراهم کند.

ما می دانیم که یافتن شغل مناسب برای شما چقدر مهم است پس باید به دنبال راهی باتشیم که به شما کمک می کند شغل خود را بسازید و در عین حال به زندگی دیگران نیز کمک کنید .

بنابراین ما این راهنما را گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم شغلی را پیدا کنید که برای شما مناسب است با لینکوجاب همراه باشید !

این مقاله علاوه بر این که جواب های بسیار خوبی برای سوال چگونه کار پیدا کنم میدهد ، راهکار های خوبی نیز برای شما دارد در ادامه بخوانید !

چگونه کار پیدا کنیم + راهکار ها

چه نوع شغلی می خواهم؟

اولین قدم این است که بفهمید چه نوع شغلی برای شما بهترین است :

آیا می خواهید مستقیماً با افراد کار کنید؟

آیا کارهایی مانند تحقیق یا ورود داده ها را ترجیح می دهید؟

آیا مهارت های تخصصی دارید که از استفاده در یک زمینه خاص سود می برد؟

همه اینها سوالات معتبری هستند که به دنبال یک موقعیت جدید هستید، بنابراین قبل از شروع جستجوی خود کمی زمان بگذارید و در مورد آنها فکر کنید .

چقدر پول نیاز دارم؟

بعد، در نظر بگیرید که حقوق مورد نظر شما چقدر باید باشد . پاسخ ممکن است بسته به اینکه آیا مسئولیت های مالی دیگری در زندگی شما وجود دارد یا خیر (مانند وام دانشجویی یا اجاره) متفاوت باشد.

همچنین شما بهترین راه برای یافتن شغل خوب این است که به آنچه از شغل خود می خواهید فکر کنید.

آیا می خواهید در زمینه خاصی کار کنید؟

آیا مهارت های خاصی وجود دارد که به دنبال آن هستید؟

آیا سازمان ها یا شرکت های خاصی وجود دارند که به شما علاقه مند هستند؟

پاسخ به این سؤالات به هدایت جستجوی شما کمک می کند و همچنین به شما ایده می دهد که چه نوع مشاغلی وجود دارد .

هنگامی که انواع مشاغلی را که ممکن است مورد علاقه شما باشد در نظر گرفتید، مهم است که در مورد الزامات آن موقعیت ها تحقیق کنید و اینکه آیا آنها با مجموعه مهارت های فعلی شما مطابقت دارند یا خیر .

اگر نه، کلاس‌ها یا دوره‌های آنلاین را در نظر بگیرید تا از استانداردهای صنعت و بهترین شیوه‌ها به‌روز شوید.

اگر همه چیز خوب پیش رفت، پس تبریک می گویم! به زودی برای بازار کار آماده خواهید شد.

اما قبل از اینکه در مورد یافتن آن شغل رویایی هیجان‌زده شوید، مطمئن شوید که شرکت فضایی برای رشد در رده‌های خود دارد و نرخ‌های دستمزد رقابتی ارائه می‌دهد. اگر این کار را کرد، ادامه دهید و اعمال کنید!

پیدا کردن یک شغل خوب یکی از مهم ترین مراحل در ایجاد زندگی بهتر برای خود است. شما باید به دنبال شغلی باشید که بتواند موارد زیر را برای شما فراهم کند:

 • درآمد ثابت، به طوری که بتوانید برای آینده خود پس انداز کنید و مطمئن شوید که همیشه از نظر مالی مراقبت می کنید
 • احساس هدف و تحقق، به طوری که شما در حال انجام کاری هستید که برای شما مهم است و به دیگران کمک می کند
 • فرصت های پیشرفت، به طوری که اگر متوجه شدید که از کار خود بی حوصله یا ناراضی هستید، این فرصت وجود دارد که آن را تغییر دهید و به کار دیگری بروید.
 • فرصت یادگیری چیزهای جدید و رشد فردی.

در این مقاله به این می پردازیم که چگونه کار پیدا کنیم که برای ما درآمد داشته باشد تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود بسازیم .

پیدا کردن شغل آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. ابتدا باید نوع شغلی را که می خواهیم بدانیم و سپس تمام تلاش خود را برای به دست آوردن آن انجام دهیم. امروزه مشاغل زیادی در جهان وجود دارد. به دست آوردن برخی از آنها بسیار دشوار است، در حالی که برخی دیگر آسان به دست می آیند.

اگر به دنبال یک شغل خوب با دستمزد بالا هستید، حتماً باید این مقاله را با دقت بخوانید زیرا در اینجا به نکاتی در مورد چگونگی یافتن شغل خوب با حقوق بالا در زمینه های مختلف می پردازیم.

چگونه کار پیدا کنیم

توجه داشته باشید این مقاله با توجه آمارهای ارائه داده شده از سایت لینکوجاب و Indeed تهیه شده است .

تیم محتوای لینکوجاب

چگونه کار پیدا کنیم ( تعاریف مهم )

قبل از بحث در مورد این نکات، اجازه دهید ابتدا ببینیم که منظور از مشاغل “خوب” چیست؟ شغل خوب یعنی شغلی که درآمد خوبی داشته باشد و در عین حال رضایت ما را به همراه داشته باشد همچنین باید کاری باشد که ما دوست داریم انجام دهیم یا به انجام آن علاقه داریم.

به عنوان مثال، اگر عاشق کار با کودکان هستید، معلم بودن شغل ایده آلی برای شما خواهد بود، زیرا تدریس چیزی است که شامل کمک به افراد در یادگیری چیزهای جدید و کسب دانش و همچنین انتقال آن از طریق آموزش به دیگرانی است که به کمک یا راهنمایی شخص دیگری نیاز دارند.

چند راه مختلف برای یافتن شغل خوب در زمینه های مختلف وجود دارد که برای ما پول درآورد تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود ایجاد کنیم.

شغل مناسب برای افراد تنبل

در اینجا برخی از مهم ترین مواردی که در جستجوی کار باید در نظر بگیرید آورده شده است:

چقدر پول میده؟

دستمزد یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب نوع شغلی است که باید دنبال کنید.

همچنین مهم است که در نظر بگیرید که آیا فرصت هایی برای افزایش حقوق یا پاداش وجود دارد یا خیر، زیرا این موارد به شما کمک می کند درآمد خود را افزایش دهید حتی اگر شروع به درآمد کمتری نسبت به سایر افرادی کنید که مشاغل مشابهی دارند.

رشته های مختلف (مانند علوم کامپیوتر).

این رشته به من علاقه داره؟

اگر عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید و هر روز در مورد آن هیجان‌زده هستید، این احتمال وجود دارد که در زمان‌های سخت پافشاری کنید و در صورت نیاز به یادگیری مهارت‌های جدید برای پیشرفت در مسیر شغلی خود ادامه دهید. علاوه بر این، داشتن علاقه به چیزی به معنی دارتر شدن کار شما نیز کمک می کند – که به معنای کارکنان راضی تر است که در کل بهره وری بیشتری خواهند داشت!

با چه افرادی می خواهم کار کنم؟

قبل از پذیرفتن هر موقعیت پیشنهادی در یک شرکت، مهم است که به دقت در مورد نوع محیطی که می خواهید فکر کنید. آیا پتانسیل پیشرفت در داخل شرکت وجود دارد؟ چه نوع رهبری در ساختار آن وجود دارد؟

چگونه پیدا کردن یک شغل خوب آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. ممکن است مجبور شوید بسیاری از مشاغل مختلف را امتحان کنید قبل از اینکه شغل مناسبی را پیدا کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به این فکر کنید که چه نوع کاری شما را خوشحال می کند. اگر عاشق کار با کودکان هستید، ممکن است بخواهید معلم یا پرستار کودک شوید. اگر دوست دارید با حیوانات کار کنید، دامپزشک یا نگهبان باغ وحش شوید. اگر دوست دارید در کنار مردم باشید، شاید یک پیشخدمت یا صندوقدار برای شما بهترین باشد.

پس از تصمیم گیری در مورد نوع شغلی که شما را خوشحال می کند، زمان آن رسیده است که به دنبال فرصت هایی در منطقه خود باشید! مکان‌های زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند به دنبال کار باشند: آگهی‌های روزنامه، تابلوهای شغلی آنلاین و حتی در مدرسه یا کالج محلی شما.

هنگامی که فرصتی را پیدا کردید که متناسب با مجموعه مهارت و علایق شما باشد و برای آن موقعیت درخواست دادید، زمان آن است که بهترین کت و شلوار (یا لباس) خود را بپوشید و برای مصاحبه بروید!

ایده خوبی است که برای حرفه خود برنامه داشته باشید. قبل از شروع به جستجوی شغل، مهم است که از خود بپرسید:

 • می خوام چیکار کنم؟
 • چقدر می خواهم پول دربیاورم؟
 • تا کی می خواهم کار کنم؟

شما باید بتوانید قبل از شروع صحبت در مورد نوع شغلی که می خواهید به این سوالات پاسخ دهید، زیرا پاسخ ها به شما کمک می کند تا لیست گزینه های موجود را محدود کنید. هنگامی که بدانید چه نوع شغلی می خواهید و چقدر پول می دهد، می توانید شروع به بررسی فرصت های مختلف کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای اهداف شما مناسب تر هستند.

 1. شغلی را پیدا کنید که به آن علاقه دارید.
 2. برای شروع از صفر نترسید.
 3. به دنبال مشاغلی باشید که به رشد و گسترش مهارت های خود در آن زمینه کمک کنند.
 4. مطمئن شوید که برای کاری که انجام می‌دهید غرامت مناسب دریافت می‌کنید، و همچنین مطمئن شوید که بسته مزایای شما ارزش آن را دارد!

پیدا کردن یک شغل خوب آسان نیست، اما با اطلاعات و آماده سازی مناسب، می توانید آن را محقق کنید!

چگونه کار پیدا کنم ؟ ( عوامل مهم )

عوامل زیادی در یافتن شغل نقش دارند. شما باید سطح تحصیلات خود، جایی که می خواهید کار کنید و اینکه آیا مایل به نقل مکان هستید یا خیر را در نظر بگیرید.

داشتن رزومه

یک رزومه خوش ساخت ابزاری حیاتی در فرآیند جستجوی کار است زیرا مهارت ها، تجربه و دستاوردهای شما را به کارفرمایان بالقوه نشان می دهد. این اغلب اولین برداشتی است که یک کارفرما از شما دارد و به عنوان یک سند بازاریابی برای نشان دادن اینکه چرا شما برای این موقعیت مناسب هستید عمل می کند. یک رزومه قوی باید مختصر، خواندنی و متناسب با شغل خاصی باشد که برای آن درخواست می کنید. از جمله دستاوردهای کلیدی، داده های قابل سنجش و کلمات کلیدی مرتبط را در نظر بگیرید تا شانس خود را برای دعوت به مصاحبه افزایش دهید.

همین الان نمونه رزومه کاری ساده خود را در لینکوجاب بسازید و برای کارفرمایان بفرستید .

تحصیلات

برای یافتن یک شغل خوب در هر زمینه ای، مهم است که بدانیم کارفرمایان در آن زمینه به چه مهارت هایی نیاز دارند. شما می توانید این کار را با آموزش یا آموزش مرتبط با رشته انتخابی خود انجام دهید. اگر دیپلم دبیرستان یا GED دارید، گزینه های زیادی برای شما و همچنین گزینه های دیگری برای ادامه تحصیل در یک مدرسه حرفه ای یا کالج دو ساله وجود دارد.

مهارت های مورد نیاز

هنگامی که مشخص کردید که چه مهارت هایی برای استخدام در رشته انتخابی شما لازم است و چه نیازهای دیگری ممکن است کارفرمایان داشته باشند (مانند گواهینامه ها)، شروع به درخواست شغل کنید! بهتر است برای چندین موقعیت به طور همزمان درخواست دهید تا اگر یکی از کارفرمایان درخواست شما را رد کرد، باز هم افراد دیگری وجود داشته باشند که شما را به جای آن استخدام کنند.

جستجوی صحیح

شغل خوب به سختی پیدا می شود. دانستن اینکه جستجوی خود را از کجا شروع کنید و چگونه تشخیص دهید که آیا شغل مناسب شماست، می تواند دشوار باشد.

به همین دلیل است که ما اینجا هستیم! در این مقاله به اصول اولیه یافتن شغل خوب در زمینه های مختلف می پردازیم که برای ما پول درآورد تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود بسازیم.

ابتدا اجازه دهید در مورد اینکه چه چیزی باعث ایجاد یک شغل خوب می شود صحبت کنیم. همه ما در مورد روسای بد و محیط های کاری سمی شنیده ایم، اما برای اینکه یک کارفرما یا سازمان خوب باشد چه چیزی لازم است؟

چگونه یک شغل خوب پیدا کنم ( انتخاب کارفرما )

کارفرمایان خوب در مورد ارزش ها و ماموریت خود شفاف هستند، به این معنی که آنها در مورد آنچه از کارمندان به دنبال آن هستند و میزان پاداشی که به آنها ارائه خواهند داد، آگاه هستند. آنها همچنین می خواهند اطمینان حاصل کنند که کارکنان به مزایایی مانند بیمه درمانی و مرخصی با حقوق دسترسی دارند.

کارفرمایان خوب با فراهم کردن فرصت‌هایی برای توسعه حرفه‌ای و همچنین برنامه‌های راهنمایی که به کارگران کمک می‌کند مهارت‌های خود را در طول زمان رشد دهند، منصفانه رفتار می‌کنند. آنها همچنین با تضمین فرصت های برابر در شیوه های استخدام بدون در نظر گرفتن نژاد یا هویت جنسی، به تنوع در میان کارکنان خود اهمیت می دهند. این به ایجاد یک فرهنگ فراگیرتر در تیم‌ها کمک می‌کند که در آن همه احساس راحتی می‌کنند درباره مسائلی که شخصاً یا حرفه‌ای آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهند بدون ترس از واکنش قضاوتی دیگران صحبت کنند.

پاسخ به سوال مهم

چگونه یک شغل خوب در زمینه های مختلف پیدا کنیم که برای ما درآمد داشته باشد تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود بسازیم؟

همه ما دوست داریم شغل خوبی داشته باشیم و پول در بیاوریم. یک کار خوب برنامه ای است که به ما امکان می دهد برنامه ریزی خودمان را بسازیم، رئیس خود باشیم و آزادی انجام کاری را که می خواهیم در حین کسب درآمد فراهم می کند.

اما چگونه این نوع کار را پیدا کنیم؟ پاسخ در زمینه ای است که شما علاقه مند به کار در آن هستید، در اینجا نکاتی در مورد چگونگی پیدا کردن شغل خوب در زمینه های مختلف وجود دارد که برای ما درآمدزایی داشته باشد تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود ایجاد کنیم:

 1. به شرکت های برتر در صنعت انتخابی خود نگاه کنید. گوگل، اپل، مایکروسافت و سایر شرکت های بزرگ مشاغل عالی با ساعات کاری انعطاف پذیر و بسته های مزایای عالی ارائه می دهند. ا
 2. گر در زمینه انتخابی خود تجربه و تخصص نشان داده اید، ارزش دارد برای این نوع موقعیت ها درخواست دهید، حتی اگر هنوز باز نشده اند!
 3. راه اندازی کسب و کار خود را در نظر بگیرید
 4. اگر برایتان مهم نیست که ریسک کنید، راه اندازی کسب و کار خودتان می تواند راهی عالی برای کسب درآمد باشد بدون اینکه شخص دیگری به شما بگوید چه زمانی یا کجا کار کنید!
 5. با این حال، نکات منفی نیز وجود دارد، مانند نداشتن درآمد تضمینی در هر زمان

کارمند خوب بودن بخش مهمی از فرآیند کاریابی است. اگر می خواهید استخدام شوید این مسئولیت شماست که ارزش و توانایی های خود را نشان دهید، بنابراین مهم است که آماده باشید.

نکته دیگری که هنگام جستجوی شغل باید در نظر داشته باشید این است که برخی از صنایع نسبت به سایرین بهتر پرداخت می کنند، بنابراین در نظر گرفتن این موضوع هنگام محدود کردن گزینه های خود می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، مشاغل مراقبت های بهداشتی معمولاً حقوق بیشتری نسبت به مشاغل خرده فروشی ارائه می دهند .

زیرا به آموزش تخصصی تری نیاز دارند و هزینه های سربار بالاتری در ارتباط با نگهداری تجهیزات مورد استفاده توسط متخصصان پزشکی مانند جراحان یا پرستارانی که قبل از بازگشت به خانه پس از عمل جراحی بر روی بیمارانی که نیاز به درمان دارند انجام می دهند. بدون هیچ گونه عارضه ای در طول دوره نقاهت پس از انجام موفقیت آمیز عمل بدون هیچ گونه عارضه ای در طول دوره نقاهت و پس از انجام موفقیت آمیز عمل بدون هیچ گونه عارضه ای در طول دوران نقاهت به اتمام رسیده است.

چند نمونه از مشاغل عبارتند از :

توسعه‌دهنده نرم‌افزار:

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار برنامه‌های رایانه‌ای را ایجاد می‌کنند که می‌تواند توسط مشاغل یا افراد مورد استفاده قرار گیرد. توسعه دهندگان نرم افزار معمولا دانش گسترده ای در علوم کامپیوتر، ریاضی و سایر زمینه های مرتبط دارند.

حسابدار:

حسابداران مسئول پیگیری پول و سوابق مربوط به معاملات تجاری برای شرکت ها یا افراد هستند. حسابداران اغلب دارای مدرک لیسانس حسابداری هستند و قبل از دریافت گواهینامه توسط موسسه حسابداران رسمی آمریکا (AICPA) تجربه کار به عنوان حسابدار را دارند.

معلم:

معلمان در طول دوره های کلاسی در طول سال تحصیلی بسته به سطح پایه آنها در مدرسه یا کالج که در آن حداقل 10 ساعت در هفته در ازای چک حقوق در هر ماه تدریس می کنند، به دانش آموزان در مورد موضوعاتی از ریاضی تا هنرهای زبان انگلیسی (ELA) آموزش می دهند. آنها دوره های آموزشی خود را به صورت آنلاین از طریق مدارس آنلاین مانند دانشگاه DeVry که مدارک آنلاین در مدیریت فناوری اطلاعات (ITM)، مدیریت بازرگانی (B) ارائه می دهد، تکمیل می کنند.

پیدا کردن کار آسان نیست، به خصوص زمانی که تازه وارد دنیای کار شده اید. هنگام جستجوی شغل، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: نوع کار، سطح تحصیلات و تجربه شما، انتظارات حقوق، محل کار و موارد دیگر. بیایید نگاهی دقیق تر به هر عامل به صورت جداگانه بیندازیم:

 • نوع کار: اولین چیزی که هنگام جستجوی شغل جدید باید به آن فکر کنید این است که چه نوع کاری را می خواهید انجام دهید.
 • آیا چیزی با مسئولیت بیشتر می خواهید یا چیزی ساده؟ اگر نمی دانید چه نوع شغلی برای شما مناسب تر است، شاید وقت آن رسیده است که به این فکر کنید که چه نوع مسیر شغلی برای مجموعه مهارت ها و علایق شما مناسب تر است. به عنوان مثال، اگر به کار با حیوانات علاقه مند هستید، ممکن است مربی حیوانات یا دستیار دامپزشک شوید. اگر کامپیوتر هدف شماست، پس شاید به جای آن یک تکنسین فناوری اطلاعات یا برنامه نویس کامپیوتر شوید.

اول، چندین چیز وجود دارد که باید در مورد یافتن شغل بدانید. اولین چیز این است که شما باید بتوانید کار را انجام دهید، بنابراین قبل از اینکه به دنبال کار بروید، مطمئن شوید که مهارت های خود را در چه سطحی می دانید. شما همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که تجربه کافی در زمینه کاری خود دارید تا کارفرمایان احتمالی فکر نکنند که وقت خود را برای کسی که واقعاً نمی‌داند دارند انجام می‌دهند تلف می‌کنند.

نکته بعدی این است که پیدا کردن شغل مناسب ممکن است زمان ببرد. انتظار نداشته باشید که یک شبه اتفاق بیفتد و به جستجو ادامه دهید تا زمانی که مورد مناسب خود را پیدا کنید!

پس از همه اینها به نوع مشاغل موجود در منطقه شما بستگی دارد. اگر تعداد زیادی وجود ندارد، سعی کنید به طور کامل در جای دیگری یا زمینه دیگری جستجو کنید! شما فقط چیزی با فرصت‌هایی برای رشد و پیشرفت می‌خواهید، بنابراین قبل از امضای هر گونه قرارداد یا توافق بر روی هر چیز دیگری، مطمئن شوید که هر چیزی که هست با آن معیارها مطابقت دارد!

کسانی که این مطلب رو مطالعه کردند به این مقاله هم علاقه مند بودند . پیشنهاد میکنیم که مطالعه کنید : پیدا کردن کار در ترکیه

ارسال دیدگاه