پیدا کردن کار در ترکیه (رویا تا واقعیت)

امروز در این مقاله ارزشمند در رابطه با پیدا کردن کار در ترکیه با شما میخواهیم حرف بزنیم که و یک راه مطمئن را به شما ارئه دهیم که بدانید دیگر پیدا کردن در ترکیه یک رویا نیست چرا که در طی سال ها با تجربه آماری که در آنالیزهای لینکوجاب به دست آمده است 86% از کارجوهای ترکیه دوست دارند در ترکیه شغل مناسبی داشته باشند و همین طور 77% از ایرانیانی که مهاجرت فکر میکنند ترکیه و مهاجرت به آن یکی از 3 اولویت آنها برای زندگی و کار است مهمترین دلیل این موضوع هم نزدیکی فرهنگ و اقتصاد کشور ترکیه به ایران است .

پس لینکوجاب اولین پلتفرم کاریابی خارج از کشور همراه باشید تا یک شغل مناسب در ترکیه و پیدا کردن کار در ترکیه شما را همراهی کنیم .

77% از ایرانیانی که به مهاجرت فکر میکنند ترکیه جز سه اولویت اول آنهاست پس رقابت زیادی بین کارجوهای ترکیه وجود دارد ، مواظب باشید عقب نمانید .

تیم آنالیز لینکوجاب (WALL-E)

اطلاعات جامعی درباره ترکیه

بهتر است قبل از پیدا کردن کار در ترکیه این اطلاعات را مطالعه کنید و در ذهن خود داشته باشید به هرحال مهاجرت به یک کشور جدید و کار کردن در آنجا بدون اطلاعات اولیه ممکن نخواهد بود.

مورد بررسیتوضیحات
2023نرخ بیکاری11.5%
حداقل حق بیمه157$
جمعیت کل82000000
میانگین ساعات کاری در هفته45
پیدا کردن کار در ترکیه
پیدا کردن کار در ترکیه با لینکوجاب (یک روش مطمئن)

نحوه پیدا کردن شغل در ترکیه

بدون هیچ اضافه گویی مثل دیگر مقالات لینکوجاب در این مقاله هم از اضافه گویی پرهیز میکنیم و سریعا سراغ مطلب اصلی میرویم چرا که یکی از مزیت های رقابتی لینکوجاب رساندن سریع کاربر به جواب دلخواه است .

برای پیدا کردن کار در ترکیه راه ها و روش های مختلفی وجود دارد که معمولا 99% آنها شما را به جواب نخواهد رساند .

دلایل مختلفی هم برای این موضوع وجود دارد و مهمترین آن هم سودجویی موسسات و افرادی است که در این زمینه فعالیت میکنند .

از طرفی شما در حین پیدا کردن کار در ترکیه به این موضوع هم توجه کنید که باید همراه با شغل مورد نظر اقامت خود را چه به طور موقت چه به طور دائم هم دریافت کنید .

بنابراین باید در نظر داشته باشید که در تله تبلیغات کذایی موسسات و کاریابی های بین المللی نیفتید .

شرایط کار در ترکیه 2023

همیشه به سه مورد توجه کنید

در ادامه به سه مورد مهم در رابطه پیدا کردن کار در ترکیه اشاره خواهیم کرد که باید به آنها توجه کنید تا ضرر مالی و مهمتر از آن ضرر زمانی متوجه حال شما نشود .

کارفرما ها را زیر نظر داشته باشید

بله ! شما وقتی وارد سایت لینکوجاب میشوید تا شغل مورد نظر خود را در ترکیه پیدا کنید باید به یاد داشته باشید که کارفرماها زیر داشته باشید .

لینکوجاب سعی میکند کارفرماهایی را در اختیار کارجوها بگذارد که بهترین و مطمئن خدمات را در اختیار شما قرار میدهند .

اما شما هم در نظر داشته باشید که زمانیکه کارفرماها با شما ارتباط برقرار کردند ، سوالات اساسی از آنها بپرسید و قراردادهای قانونی و مطمئن با انها ببندید .

دستتان باز است

بله ! شما برای پیدا کردن در ترکیه دستتان باز است فقط به یک کارفرما اکتفا نکنید میتوانید به کارفماهای مختلف رزومه لینکوجابی خود را بفرستید .

مطئمن مشورت با افراد مختلف ذهن شما را باز تر خواهد کرد و به شما کمک میکند تا بهترین تصمیم را بگیرید .

معتبر کار کنید

بازهم بله ! اگر میخواهید کار درست را انجام دهید کار درست و معتبر را انجام دهید .

لینکوجاب اولین و معتبرترین پلتفرم کاریابی خارج از کشور است و پاسخ صحیحی برای اعتماد شما دارد .

مشاغل مورد نیاز در ترکیه

در ادامه به مشاغلی که در ترکیه نیاز هست اشاره خواهیم این لیست برای سال 2023 میباشد و میتواند در طی ماههای آتی و یا سالهای آتی دچار تغییر شود اما در نظر داشته باشید در تهیه این لیست این مورد هم در نظر گرفته شده است که مشاغلی را بیاوریم که شما به راحتی میتوانید روی آنها زمان بگذارید و اقامت کاری خود را دریافت کنید .

 • فناوری اطلاعات
 • کارهای ساختمانی
 • نجاری
 • شغل های حوزه IT
 • حسابداری
 • کارگری در کارخانجات
 • مهندسی های مختلف
 • فروشندگی (شرکتی ، اصنافی)
 • کارهای هتلداری (شغل های مربوطه)
 • شغل های مدیریتی (فروش ، نظارت و … )

این دسته از شغل ها کارهایی در ترکیه هستند که به شدت نیاز اقتصاد این کشور بوده و دست خالی نخواهد گذاشت شما را ، بهتر است قبل پیدا کردن کار در ترکیه این لیست را مطالعه نمایید .

مشاغل و انواع درآمد در ترکیه

همچنین شما نیاز دارید برای پیدا کردن کار در ترکیه متوجه باشید که کدام یک از شغل ها دارای درآمد متوسط و کدامیک دارای درآمد زیاد هستند در این جدول به درآمدهای پایین اشاره نشده است .

منظور از درآمد متوسط در این جدول مشاغلی هستند که شما با داشتن آنها میتوانید از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار باشید و یک زندگی کاملا متعادل با حداقل دغدغه ها را داشته باشید .

مشاغل پردرآمدمشاغل درآمد متوسط
مشاغل مدیریتیکارگری ساختمانی
خدمات حسابداریآشپزی و خدمات رستورانی
برنامه نویسی و وبهتلداری و خدمات مربوطه
طراحی استراتژی مالیفروشندگی اصنافی
فروش و بیزینس کوچینگنجاری و کارهای مربوطه
مدیریت پروژهکارگری کارخانجات

یک نکته مهم

قبل از اینکه فراموش کنیم شما میتوانید با کلیک بر روی کار در ترکیه فوری برای پیدا کردن کار در ترکیه سریعا اقدام کنید و آگهی های فوری و ویژه مربوط به کار در ترکیه را ببینید و همچنین میتوانید سریعا از رزومه ساز لینکوجاب در عرض دو دقیقه رزومه خود را بسازید و برای کارفرمایان مربوطه ارسال کنید .

پیدا کردن کار در ترکیه با جای خواب

جای خواب و سکونت داشتن در ترکیه به همراه کار یکی از دغدغه های مهم افرادی است که برای پیدا کردن کار درترکیه تلاش میکنند .

معمولا کارفرماهای ترکیه ای بعد از ارائه فرصت شغلی در جاهای مختلف جای خواب و سکنه ای را نیز برای افراد در نظر میگیرند یکی از مهمترین دلایل این کار این است که چون اقتصاد کشور ترکیه رو به رشد است کافرماها دوست دارند افراد متخصص را استخدام کنند .

به همین دلیل معمولا فرصت های شغلی معرفی شده در لینکوجاب جای خواب دارند اما در صورت جای خواب شما میتوانید به راحتی از پانسیون های خوب داخل ترکیه که معمولا قیمت مناسبی دارند هم استفاده کنید .

البته در نظر داشته باشید که درآمد دریافتی شما حتی در شغل های متوسط هم کفاف اجاره کردن یک منزل خوب را میدهد .

پس عملا نباید زیاد نگران جای خواب باشید ولی ما همیشه توصیه میکنیم که کارجو ها بهتر است در ایران فکر همه چیز را بکنند بعد دست به اقدام بزنند .

همیشه فکر کردن و مشورت کردن زیاد قبل از کاری برای شما سودمند خواهد بود .

شرایط سنی برای پیدا کردن کار در ترکیه

سازمان کار ترکیه (iskur) برای شروع فعالیت کار در ترکیه رده های سنی در نظر گرفته است که به شکل زیر است :

 • زیر 15 سال ( اجازه کار ندارد )
 • از 15 تا 18 سال ( طی شرایطی اجازه کار میگیرد )
 • از 18 تا 60 سال ( نیروی کار محسوب میشود و اجازه کار دارد )
 • 60 سال به بالا ( سن بازنشستگی است و اجازه کار ندارد )

پرسش و پاسخ های مهم

آیا یک خارجی می تواند در ترکیه کار کند؟

از 52 میلیون بازدید سالانه ویزای توریستی تنها 80000 خارجی از طریق ویزای کاری وارد ترکیه می شوند به عنوان مثال، فرد خارجی برای یافتن کار در ترکیه و دعوت به کار، باید به همراه اسپانسر شرکت ترکیه ای برای ورود به ترکیه و شروع به کار اقدام کند.

آیا یافتن کار در ترکیه سخت است؟

متأسفانه، نرخ بیکاری فعلی ترکیه نسبتاً بالا است و حدود 10 درصد است. مهاجرانی که قصد کار در ترکیه را دارند باید بدانند که یافتن فرصت های شغلی چندان آسان نیست با این حال، غیرممکن نیست زیرا کمبود کارکنان محلی واجد شرایط در زمینه های خاص نیز وجود دارد.

چه مشاغلی در ترکیه پر تقاضا هستند؟

کار خدمه کابین و مهماندار هواپیما یکی از مشاغل پرطرفدار در ترکیه به خصوص در میان زنان است درآمد این سمت با توجه به سابقه افراد و با توافق با شرکت هواپیمایی تعیین می شود. پرستار کودک بسیاری از کارگران برای مراقبت از فرزندان خود پرستار کودک استخدام می کنند a

آیا می توانم برای کار در ترکیه اقدام کنم؟

متقاضی کارگر خارجی که دارای مجوز اقامت، گذرنامه با حداقل 60 روز اعتبار و قرارداد قانونی با کارفرما باشد حق دریافت مجوز کار موقت یا نامحدود را دارد علاوه بر این، حق مجوز کار مستقل برای خارجی ها به رسمیت شناخته شده است

آیا ترکیه ای با خارجی ها رفتار دوستانه دارند ؟

مردم ترکیه عموماً دوستانه و پذیرای خارجی‌ها هستند و مهاجران باید با دیدی باز به ترکیه مهاجرت کنند و از پذیرفتن تمام جنبه‌های زندگی جدید خود نترسند. کوچکترین تلاش برای یادگیری و صحبت کردن ترکی بسیار قدردانی خواهد شد

آیا می توانید بدون دانستن زبان ترکی در ترکیه کار کنید؟

ترکیه نمره مهارت انگلیسی پایینی دارد و تنها حدود 17 درصد از جمعیت می توانند به این زبان صحبت کنند. در حالی که زبان انگلیسی در شهرهای بزرگتر، مانند آنکارا و استانبول، یک شکل معمول از ارتباطات تجاری است، اما بدون درک حداقلی از ترکی با مشکل مواجه خواهید شد

حقوق خوب در ترکیه چقدر است؟

میانگین دستمزد ماهیانه حدود 10000 لیر است و اکثر کارگران 7825 لیر لیر (453 دلار آمریکا) خالص دریافت می کنند بخش های برتر شامل اطلاعات و ارتباطات (100.467 TL) و امور مالی و بیمه (95.314 TL) است. چگونه در ترکیه به دنبال کار باشیم؟

آیا ترکیه برای زندگی ارزان است؟

هزینه زندگی در ترکیه به مراتب کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است اجاره، غذای باکیفیت و حمل و نقل در اینجا هزینه کمتری دارد

حقوق عادی در ترکیه چقدر است؟

میانگین حقوق ماهانه در ترکیه حدود 7830 لیر ترکیه (420.08 دلار آمریکا) است این شامل مزایای کارکنان مانند کمک هزینه، پزشکی و حمل و نقل می شود. بانک جهانی ترکیه را با تولید ناخالص داخلی 9586.6 دلار سرانه (که در سال 2021 ثبت شده است) به عنوان یک اقتصاد بالا و متوسط طبقه بندی می کند

درآمد خارجی ها در ترکیه چقدر است؟

از نیمه دوم سال، حداقل دستمزد ناخالص 6471.00 لیر و مبلغ خالص آن 5500.35 لیره تعیین شده است

حقوق خوب در استانبول چقدر است؟

استانبول به طور متوسط سالانه 61218 دلار حقوق می پردازد که 29.43 دلار در ساعت است. استانبول به کمترین درآمدها 36000 دلار در سال پرداخت می کند، در حالی که 10 درصد برتر بیش از 101000 دلار حقوق می گیرند.

چه مهارت هایی در ترکیه مورد تقاضا هستند؟

مدارک تحصیلی که کار در ترکیه را تضمین می کند
جراحان / پزشکان (مدرک پزشکی)
قضات (مدرک تحصیلی مرتبط با حقوق)
وکلا (مدرک تحصیلی مرتبط با حقوق)
مدیران بانک (مدرک حسابداری و مدیریت تجارت)
مدیر ارشد اجرایی (مدرک مربوط به مدیریت تجارت)

چگونه می توانم در ترکیه کار کنم؟

برای کار در ترکیه باید برای دریافت مجوز کار و ویزا به نزدیکترین نمایندگی ترکیه مراجعه کنید. پاسپورت، فرم درخواست ویزا و نامه ای از کارفرما مدارک لازم برای درخواست شما هستند.

مجوز کار ترکیه چقدر است؟

این هزینه ها و هزینه ها مطابق با سال 2023 به شرح زیر است:

مبلغ هزینه برای مجوز کار موقت 1017.80 لیر است. مبلغ هزینه برای مجوز کار نامحدود و مستقل 10181.70 لیر است. هزینه کارت برای همه انواع مجوز کار یکسان است و 125.00 لیر است

یک خارجی چقدر می تواند در ترکیه زندگی کند؟

اگر به هر دلیلی از جمله گردشگری قصد دارید بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در ترکیه بمانید، باید اجازه اقامت ترکیه را دریافت کنید.

آیا مهاجرت به ترکیه آسان است؟

آیا مهاجرت به ترکیه آسان است؟
بنابراین، گرفتن اجازه اقامت در ترکیه کار بسیار آسانی است. هر خارجی فقط می تواند به اینجا بیاید و از اولین روزهای ورود به کشور برای اقامت اقدام کند. و پس از 5 سال متوالی اقامت، اخذ تابعیت ترکیه نیز به اندازه کافی آسان است.

کدام حرفه در ترکیه بهترین است؟

بخش مالی پردرآمدترین بخش در ترکیه است که حقوق آن بین 10000 تا 100000 TRY در ماه است مشاغل در بخش انرژی نیز یکی از پردرآمدترین مشاغل در ترکیه هستند و حقوق آنها بین 9000 تا 90000 TRY در ماه است

آیا ترکیه ارزش مهاجرت را دارد؟

ترکیه یک مقصد عالی با ارزش برای پول است و بسیاری از مهاجران متوجه می شوند که درآمد آنها در ترکیه طولانی تر است و آنها را بیشتر از کشور خود خریداری می کنند این به این دلیل است که به طور متوسط هزینه زندگی در ترکیه نسبت به اکثر کشورهای غربی کمتر است و قیمت های ترکیه برای مهاجران شگفت انگیز است

حقوق کارگران کارخانه در ترکیه چقدر است؟

متوسط دستمزد ناخالص کارگران کارخانه در استانبول ترکیه 119.807 ₺ یا معادل نرخ ساعتی 58 ₺ است. این 28 درصد بیشتر از میانگین حقوق کارگران کارخانه در ترکیه (+25.883 ₺) است. علاوه بر این، آنها میانگین پاداش 1.498 ₺ دریافت می کنند

ویزای ترکیه چقدر است؟

ویزای ترکیه در هنگام ورود: هزینه ویزا برای ویزای ترکیه در هنگام ورود 20 دلار است. ویزای کار ترکیه: هزینه ویزا برای ویزای کار ترکیه از 140 دلار، 280 دلار و 420 دلار متغیر است، بسته به نوع مجوز کاری که درخواست می کنید.

آیا می توان در ترکیه در ملاء عام بوسید؟

ترکیه جمعیتی عمدتاً مسلمان است و نشان دادن محبت شما در ملاء عام گاهی اوقات ممکن است مورد اهانت قرار گیرد، به خصوص در محله های سنتی تر. مطمئن شوید که لحظات عاشقانه خود را خصوصی نگه دارید تا مجبور نشوید با نگاه های ناخوشایند روبرو شوید.

چه چیزی در ترکیه مجاز نیست؟

استعمال دخانیات در تمام فضاهای سرپوشیده از جمله کافه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها (ممکن است در اتاق هتل مجاز باشد)، بارها و وسایل نقلیه عمومی و همچنین در باغ‌های مساجد و بیمارستان‌ها ممنوع است. گاهی اوقات در برخی رویدادهای عمومی در فضای باز، به عنوان مثال رویدادهای هنری، فرهنگی یا ورزشی ممنوع است.

در ترکیه از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

با این حال، قبل از اینکه سفر خود را رزرو کنید، این نکات را یادداشت کنید که احتمالاً باید از آنها اجتناب کنید.
با لباس های کم وارد مسجد شوید.
سوار تاکسی بدون آرم شوید.
فقط به مراکز خرید بروید.
فقط روی مناطق توریستی تمرکز کنید.

بهترین مکان برای زندگی در ترکیه کجاست؟

استانبول : بهترین مکان برای مهاجران .
آنکارا : بهترین مکان برای عشایر دیجیتال .
آنتالیا : بهترین مکان برای علاقه مندان به تاریخ .
ازمیر : بهترین مکان برای مسافران انفرادی .
فتحیه : بهترین مکان برای گروه ها .
آلتینکم : بهترین مکان برای انگلیسی زبانان .
بورسا : بهترین مکان برای زوج ها .
بدروم : بهترین مکان برای خانواده ها .

یادگیری ترکی چقدر طول می کشد؟

ترکی 1100 ساعت یا 44 هفته در یک سال شما میتوانید به زبان ترکی استانبولی مسلط شوید و صحبت کنید .

اجاره در ترکیه چقدر است؟

اگر قصد دارید آپارتمانی نه در سواحل دریای اژه یا مدیترانه اجاره کنید، برای یک آپارتمان دو اتاقه باید از 4000 تا 6000 لیر ترکیه در ماه (200-330 یورو) انتظار داشته باشید. در استانبول، یک آپارتمان یک اتاقه در حومه شهر از 3500 لیر (180 یورو) قیمت دارد.

ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است؟

ارزان ترین شهرهای ترکیه برای زندگی عبارتند از: سانلیورفا، قیصری، مرسین، قونیه، اسکندرون و هاتای که طبیعتی جذاب و استاندارد زندگی ارزان دارند، اما بسیار دور از پایتخت هستند.

چقدر برای زندگی در ترکیه در ماه نیاز دارید؟

اگر درآمدی بیش از 5000 لیر در ماه داشته باشید، برای امرار معاش مشکلی ندارید، بنابراین 1000 دلار حدود 7500 لیر لیر است که برای زندگی در ترکیه کافی است.

کدام قسمت ترکیه ارزانتر است؟

شهرهایی مانند آغری، موش، بینگول، بیتلیس، بیلچک، قارص و سیرت و… از ارزان ترین شهرهای ترکیه هستند. اسکی شهیر و ارزروم به عنوان دو شهر ارزان برای زندگی و تحصیل دانشجویان در ترکیه معرفی شده اند.

آیا ترکیه کشوری با مالیات بالاست؟

در ترکیه، افراد مالیات بر درآمد را در مقیاس تصاعدی 15 تا 40 درصد می پردازند و حق کسر مالیات را دارند. شرکت ها در صورت ثبت نام در یکی از هجده منطقه آزاد اقتصادی ترکیه، مالیات شرکتی پرداخت نمی کنند. همچنین نرخ مالیات بر ارزش افزوده 1 و 8 درصد کاهش یافته است.

چگونه تابعیت ترکیه را دریافت کنیم؟

پاسپورت ترکیه را می توان از چند راه دریافت کرد
با سرمایه گذاری از 400000 دلار
از طریق ازدواج
با تولد، اگر حداقل یکی از والدین ترک باشد.
از طریق استخدام پس از پنج سال کار
از طریق تابعیت پس از پنج سال زندگی در ترکیه
برای شایستگی های ویژه و دستاوردهای برجسته.

آیا ترکیه حقوق معاف از مالیات است؟

افرادی که مقیم ترکیه هستند (مودیان مالیات با مسئولیت کامل) مشمول مالیات بر درآمد جهانی خود هستند.

نکته پایانی

لینکوجاب همراه شماست تا بهترین فرصت های شغلی را بدست آورید و یک راه مطمئن را طی کنید ولی در نظر داشه باشید در این راه آگاهی کامل شما مهمترین بخش داستان است و نباید به هیچ عنوان نادیده گرفته شود .

آرزوی موفقیت و شادمانی را برای شما داریم 🙂

منبع : alinks

46 دیدگاه

 1. خانم عارف نیا
  24 آذر 1401

  چقد آمار دقیق ازائه دادین توی مقاله خیلی ممنون ازتون

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با سلام به شما خانم عارف نیا
   لبینکوجاب از توجه به جای شما خیلی ممنون است .
   با تشکر

 2. همایون
  24 آذر 1401

  بسیار عالی مقاله واقعا کاربردی بود .
  آیا امکان کار در ترکیه برای ایرانیان فراهم است ؟

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با سلام به شما همایون عزیز
   بله امکان کار در ترکیه برای ایرانیان با شرایط مختلف فراهم است .
   میتوانید رزومه خود را برای پیدا کردن کار در ترکیه برای کارفرماها ارسال کنید .
   با تشکر

 3. علی نوابی
  24 آذر 1401

  یه سوالی که برای من پیش اومد این بود که نرخ بیکاری در ترکیه الان چقدر است ؟

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با سلام به شما علی عزیز
   نرخ بیکاری در ترکیه در سه ماهه دوم سالجاری با کاهش 0.4 درصدی در سطح 10.6 درصد قرار گرفته است .
   با تشکر

 4. سهیل
  24 آذر 1401

  سلام وقت بخیر.من تکنسین دارویی هستم و ده سال در داروخانه سابقه کار دارم ایا میتونم در داروخانه ترکیه با این سابقه کارم مشغول به کار بشم؟

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با سلام سهیل عزیز
   بله اگر چنانچه سابقه کار شما قابل اثبات باشد قطعا راهکارهایی برای شما وجود خواهد داشت .
   با رزومه ساز لینکوجاب رزومه کاری خود را بسازید و به کارفرماها ارسال کنید .
   با تشکر

 5. زهرا رضازاده
  24 آذر 1401

  سلام من ۴۲ سالم هست و در رشته برنامه نویسی مدرک فنی دارم بودجه زیاد هم ندارم چطوری می تونم شهروندی ترکیه رو بگیرم؟

  • Mrlotfi
   12 دی 1401

   سلام به شما زهرای عزیز
   شما میتوانید شرایط تحصیلی ، کاری و مالی خودتون رو در رزومه درج کنید و برای کارفرمایان ارسال کنید .
   ولی لازم به ذکر است که مدرک فنی در رابطه با برنامه نویسی در صورتی که کار رو هم بلد باشید میتواند به درد شما بخورد و استفاده خوبی برای شما خواهد داشت .
   با تشکر از شما

 6. یوسف
  24 آذر 1401

  سلام من برق کارم ایا میشه اونجا کار پیدا کرد؟
  شرایط زندگی چطور هست در ترکیه ؟
  ایا میشه با کار کردن پول اجاره وخورد و خوراک‌ رو در اورد؟

  • Mrlotfi
   15 دی 1401

   سلام به شما یوسف عزیز
   در رابطه با درآمد و هزینه میتوان گفت ترکیه از جمله از کشورهایی است که درآمد شما کامل در آن کفاف هزینه های زندگیتان را خواهد داد و حتی اضافی هم خواهد بود ولیکن در نظر داشته باشید هر چقدر کارهای تخصصی انجام دهید و باز این مورد به نفع شما خواهد بود.
   در رابطه با رشته شغلی تان میتوان از آگهی های کار در ترکیه فوری دیدن کنید و فرصت شغلی مورد نظر خود را پیدا کنید .

 7. Ali
  24 آذر 1401

  سلام من میخام با ویزای توریستی وارد ترکیه بشم و اونجا مشغول کاز ازاد بشم .مدرکمم دیپلمه و بودجه کمی هم دارم.ایا این امکان برای من هست که ویزای کاری ترکیه رو بگیرم.

  • Mrlotfi
   15 دی 1401

   سلام علی عزیز
   سوالی که از شما میشود اسین است که بعد تمام شدن زمان ویزا میخواهید چیکار کنید ؟ 🙁

 8. صبا صابری
  24 آذر 1401

  آیا با ویزای تحصیلی وارد شویم می توانیم ویزای کاری دریافت کنید؟
  ممنون از مطالب خوبتون

  • Mrlotfi
   15 دی 1401

   سلام صبای عزیز
   بله این یکی از بهترین شیوه های دریافت اقامت کاری و زندگی در کشوری مثل ترکیه است
   فقط در نظر داشته باشید ممکن است تحصیلات شما مستلزم هزینه باشد و در این راستا پیشنهادات مهاجرتی که از سوی موسسات مختلف مطرح میشود را نخورید که با قیمت های سرسام آور ارائه میدهند سعی کنید یک راه و روش درست و دقیق با هزینه معقول را پیدا کنید .

 9. qarari
  24 آذر 1401

  با داشتن ویزای گردشگری میتوان در ترکیه کار پیدا کرد و کار کرد ؟

  • Mrlotfi
   15 دی 1401

   سوالی که مطرح میشود این است که بعد از اتمام زمان ویزای توریستی چکار میکنید ؟

 10. فرشاد
  24 آذر 1401

  سلام.ایا میتوانم یک مغازه اجاره کنم برای سوپر مارکت در استانبول ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  • Mrlotfi
   15 دی 1401

   سلام به شما فرشاد عزیز
   بله این مورد در ترکیه امکان پذیراست و میتوانید به راحتی انجام دهید .

 11. kosar
  24 آذر 1401

  سلام تا جایی که من متوجه شدم اگه با ویزای توریستی ترکیه اونجا خونه اجاره کنیم اقامت موقت شهروندی میدن بهمون به مدت یسال،با این اقامت میشه تو حرفه های مهندسی مشغول به کار شد؟ با رزومه قوی

  • Mrlotfi
   17 دی 1401

   سلام به شما کوثر عزیز
   اگر الان این قانون در حال اجرا شدن باشد میتوانید این کار را انجام دهید ولی باید توجه داشته باشید این قانون وجود دارد یا خیر که میتوانید با کارفرمایان لینکوجاب در ارتباط باشید تا بهترین کمک را به شما بکنند .
   با تشکر از شما

 12. حسین میرحیدری
  24 آذر 1401

  بنده به غیر کار روی هواپیما آموزش عیب یابی ایراد هواپیما را انجام میدم

  • Mrlotfi
   17 دی 1401

   خسته نباشید و خدا قوت به شما آقا حسین میرحیدری عزیز

 13. ناصر
  24 آذر 1401

  با سلام
  من برنامه نویس SQL ودیتا آنالیست با سابقه کار دو سال و مسلط به ترکی و استانبولی هستم.
  کارهای قبلیم مهندسی مکانیک بود مه پایه دو نظام مهندسی و بازرس گازبودم و هستم. 34 ساله و متاهل
  لطفا در مورد کاریابی در ترکیه راهنماییم کنید

  • Mrlotfi
   17 دی 1401

   سلام به شما ناصر عزیز
   مورد برنامه نویسی و زبان ترکی شما بسیار عالی و کمک کننده است .
   میتوانید با ارسال رزومه لینکوجابی خود به کارفرمایان فرصت شغلی مناسب را بدست آورید .

 14. محسن
  24 آذر 1401

  با سلام می خواهم رزومه ارسال بکنم نوع فایل ورد یا پی دی اف قبول نمی کند

  • Mrlotfi
   17 دی 1401

   سلام محسن عزیز
   طبق بررسی های مکرر هیچ موردی در این رابطه مشاهده نشد .
   شما رزومه خود را به شکل ورد از رزومه ساز لینکوجاب دریافت میکنید و آن را برای کارفرمایان مختلف ارسال مینمایید .

 15. آردا
  24 آذر 1401

  سلام و روزبخیر . من تا سوم راهنمایی خوندم . 34 سال سن دارم . فقط میتونم رانندگی پایه دو و یا در رستوران و یا نوازندگی از طریق ارگ رو انجام بدم

  • Mrlotfi
   11 بهمن 1401

   موفق باشید
   متوانید از طریق آگهی هایی کارفرمایان برای شما تدارک دیدن فرصت های شغلی مد نظر خودتون رو پیدا کنید .

 16. آروین داورنیا
  24 آذر 1401

  با سلام
  بنده در حال گذروندن سربازی ( البته در کارگاه آپارتمان سازی ) هستم و بعد 8 ماه خدمت تموم میشه ، لیسانس معماری دارم و با نرم افزارهای اتو کد ، تری دی مکس و ویری رئال آشنایی کامل دارم ، حدود دو سال هم در شرکتهای مهندسین مشاور در رشته مرتبط کار کردم ولی به خاطر مسائل بیمه مدرکی نتونستم ازشون بگیرم ، میخواستم بلافاصله بعد خدمت برم ترکیه ، میتونم از الان کاری ردیف کنم یا نه ؟

  • Mrlotfi
   11 بهمن 1401

   سلام به شما آروین عزیز
   فرصت های شغلی در رابطه با مهندسی و رشته های مربوطه در ساختمان سازی در لینکوجاب وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید و رزومه لینکوجابی خودتون رو بفرستید
   کارفرمایان در این رابطه به شما کمک میکنند .

 17. علی آذری
  24 آذر 1401

  سلام من 30 سالمه مجرد در نقاشی ساختمان با سابقه کاری شش سال مشغولم .آیا شرکت شما می‌تونه در کشور ترکیه کار جور کنه .ممنون میشم

  • Mrlotfi
   11 بهمن 1401

   با سلام به شما علی عزیز
   شرکت لینکوجاب اولین پلتفرم کاریابی خارج از کشور میباشد که شما میتوانید با کارفرمایانی آگهی فرصت های شغلی را ارائه داده اند ارتباط بگیرید .
   در بین آگهی های مربوط به کار در ترکیه به دنبال فرصت شغلی متناسب با رزومه خود باشید و برای همان آگهی رزومه خود را بفرستید .

 18. مرتضی بیگدلی
  24 آذر 1401

  سلام وقت بخیر
  ۳۴ سالمه ۱۵ سال سابقه فنی و تاسیساتی نصب و تعمیرات پکیج و ابگرمکن و لوله کشی و … دارم میتونم تو ترکیه متناسب با کارم شغلی پیدا کنم درامد ماهانه اش چقدر میشه

  • Mrlotfi
   14 دی 1401

   سلام مرتضی عزیز
   دوست عزیز آگهی های جالب و مختلفی در این فرصت شغلی ارائه شده است که توصیه میکنیم بین آنها بگردید .
   طبق آخرین آمار ما آگهی های ترکیه موفق ترین آگهی های لینکوجاب بوده اند .

 19. محمد ابراهیم
  24 آذر 1401

  سلام خسته نباشید.۲۷سالمه ..متهلم..۱۲سال سابقه کاری فووق حرفه ای کناف و پی وی سی و تایل دارم..میخاستم ببینم حقوقم چجوریه و چند میشه…پاسپورتم دارم..میخام ببینم‌مزایا و درامد خودم چنده تو ماه..خیلی ممنون

  • Mrlotfi
   14 دی 1401

   سلام محمد ابراهیم عزیز
   خیلی خوشحالیم از توجه شما موضوعی ای که هست که اگر دقیقا میخواهید جواب مناسب را بدست آورید میتوانید با ارسال رزومه با کارفرمایان در ارتباط باشید و سوال خود را با آنها مطرح کنید .
   ولیکن در بین آگهی ها ها بگردید هم این موضوع را میتوانید با نسبت درآمد ماهیانه هر شغلی یک میانگین درآمدی را برای خودتان در نظر بگیرید .

 20. سعادت
  24 آذر 1401

  سلام بنده سعادت هستم و ممنون از این سایت بسیار خوب که منو برای کار در ارتفاع به ترکیه فرستاد و من برای انجام خدمات نماشویی ساختمان و اب یندی نما و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان وارد شرکت جهان فرود شدم و دارم اونجا کار میکنم.خدا خیرتون بده.

  • Mrlotfi
   12 دی 1401

   سلام جناب سعادت گرامی
   خیلی خوشحالیم براتون و آرزوی موفقیت سربلندی برای شما و خانواده شما داریم .

 21. Sara
  24 آذر 1401

  سلام من لیسانس میکروبیولوژی دارم و تو آزمایشگاه مشغول هستم میتونم تو ترکیه کار پیدا کنم یا نه؟ باید برای این رشته شهروند ترکیه بود؟

  • Mrlotfi
   12 دی 1401

   با عرض سلام به شما سارای عزیز
   بله شما حتی میتوانید تحصیلاات خود را در دانشگاههای ترکیه ادامه دهید و بعد مشغول به کار شوید .
   در این راستا رزومه لینکوجابی خود را پر کنید و به کارفرمایان ترکیه بفرستید و در نظر داشته باشید که فرصت های زیادی در رابطه با ترکیه وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید .
   با تشکر از شما

 22. زهرا
  24 آذر 1401

  سلام من دانشجوی رشته شهرسازی دانشگاه ملی تبریز هستم و نامزدم دانشجوی رشته برق و مدرس زبانم و زبان ترکی رو کامل بلدیم و حتی امکان خرید خانه رو هم داریم آیا میشه توی ترکیه کار پیدا کرد و اقامت گرفت

  • Mrlotfi
   12 دی 1401

   با سلام به شما زهرای عزیز
   بله با این توصیفات میتوانید رزومه لینکوجابی خود را برای فرصت های شغلی ترکیه ارسال کنید و با کارفرمایان مربوط به ترکیه ارتباط برقرار کنید .
   از اینجا میتوانید به فرصت های شغلی ترکیه دست پیدا کنید .
   با تشکر

 23. علیزاده
  24 آذر 1401

  سلام
  من ۳۵ ساله هستم ۸ سال مدرک کارشناسی گیاه پزشکی دارم گرایش Ipm -در حال حاضر ۹ سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه رو دارم میخواستم بپرسم نحوه اقامت کار و بازار کار برام چجوری هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Mrlotfi
   12 دی 1401

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بهتر است رزومه خود را در رزومه ساز لینکوجاب پر کنید و برای کارفریان در رشته های کاری مرتبط ارسال کنید و مشاوره دقیق تری بگپیرید .
   با تشکر

ارسال دیدگاه