ویژگی های رزومه کاری خوب (7 مورد مهم)

امروز در این مقاله ارزشمند میخواهیم در رابطه با ویژگی های رزومه کاری خوب با شما صحبت کنیم ، ویژگی هایی که اگر در رزومه خود بیاورید میتوانید کارفرما را مسحور توانایی های خود کنید و سریعا در کسب و کاری که دلتان میخواهد موقعیت شغلی را بدست آورید .

اما قبل از هر چیزی باید بدانیم که اصلا رزومه کاری به چه دردی میخورد و آیا لازم است روی آن زمان گذاشته شود یا کاملا سرسری هم نوشته شود باز کار راه انداز خواهد بود ! پس با ما همراه باشید که دانستن این موارد ممکن است یک راه نجات و پیشرفت برای شما باشد .

سعی کنید این موارد را در رزومه ساز لینکوجاب اعمال کنید در این شرایط قول میدهیم که نتایج خوبی را بدست خواهید آورد

لینکوجاب

ویژگی های رزومه کاری خوب

صادق باشید

داشتن رزومه کاری خوب یک راه مهم در دنیا اینترنت است که از طریق آن میتوانید شغل مورد نظر خود را بدست آورید اما به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان نباید در رزومه کاری خود از بزرگ نمایی و این موارد استفاده کنید . چرا که کارفرماها سالیان سال در این حوزه کاری فعالیت داشته اند و میدانند چه کسی حرف درست را میگوید و چه در رابطه با توانایی هایش دارد غلو میکند .

پس قبل از هر چیزی به یاد داشته باشید یکی از مهمترین ویژگی های رزومه کاری خوب این است که کاملا صادقانه نوشته شود بطوری که حتی کارفرما هم با مطالعه آن به صداقت و اعتماد به نفس شما پی ببرد .

فراموش نکنید که استخدام شدن در خارج از کشور بر اساس توانایی های شما خواهد بود بند “پ” را کنار بگذارید و صادقانه هر آن چیزی که در چنته دارید را در طبق اخلاص بگذارید و ارائه دهید .

امین لطفی
ویژگی های رزومه کاری خوب
خودتان را طوری هستید نشان دهید نه بیشتر و نه کمتر

یک رزومه کاری خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

در ادامه بدون هیچ اضافه گویی میخواهم به ویژگی های رزومه کاری خوب اشاره کنم که سریعا مطالعه کنید و برگردید رزومه خود را با رزومه ساز لینکوجاب بسازید و به کارفرماهای لینکوجاب بفرستید.

ویژگی شماره یک : معرفی

سعی کنید در اول رزومه در دو سطر یا کمی بیشتر بتوانید خود را معرفی کنید و همانطور که گفتیم از اضافه گویی و بزرگ نمایی هم پرهیز کنید این دو سطر باید یک شناخت کلی و مناسب را از شما به کارفرما بدهد مثلا بعد از مطالعه این دو خط کارفرما باید بتواند بگوید بله ایشون کسی هستند که اینقدر سن دارد و این مقدار سال در زمینه فلان فعالیت داشته و به فلان مهارت خود اعتماد کامل دارد .

ویژگی شماره دو : اطلاعات تماس

در رزومه ای که میخواهید به کارفرما بفرستید بسیار مهم است که اطلاعات تماس خود را بعد از نوشتن بررسی کنید که اشتباهی نداشته باشد چون لینکوجاب یک کاریابی خارج از کشور است و کارفرماها بعد از دریافت رزومه کاری شما سریعا آن را مطالعه میکنند و با شما تماس میگیرند و اصلا شایسته نیست که وقتی با شما تماس میگیرند شما در دسترس نباشید یا شماره تلفن شما خاموش باشد پس سعی کنید تا جای ممکن از شماره همراه خود استفاده کنید که در هر زمانی قادر به پاسخگویی باشید . این یکی از مهمترین ویژگی های رزومه کاری خوب است .

ویژگی شماره سه : تجربه کاری

بعد از پر کردن دو مورد قبلی که به آن اشاره کردیم حالا وقت اشاره به تجربه های کاری است . تجربه های کاری شما مورد بسیار مهم در این رزومه است و لازم است که خیلی واضح و ساده به آنها اشاره کنید . در قالب رزومه ای که از رزومه ساز لینکوجاب دریافت میکنید بطور واضح این مورد جایگزاری شده است و شما به راحتی میتوانید آن را پر کنید .

تجربه های کاری مهم و مرتبط خود به شغل هایی که میخواهید برای آنها رزومه بفرستید را در رزومه درج کنید از توضیحات اضافه بپرهیزید و سعی کنید اول به تجربه ای اشاره کنید که در آن 4 سال متوالی تجربه داشته اید اگر هم در هر شغلی کمتر از چهار سال تجربه داشته اید نگران نباشید بیشترین تجربه کاری خود را در اولین گزینه بیاورید و یادتان نرود یکی از مهمترین چیزهایی که شما در شرکت های خارجی میتوانید سوابق کاری خود را اثبات کنید سابقه بیمه شماست و در ادامه هر تجربه کاری خود به سابقه بیمه خود در آن شغل هم اشاره کنید که میتوانید ارائه دهید یا خیر . این هم یکی دیگر از ویژگی های رزمه کاری خوب .

ویژگی شماره چهار : سوابق تحصیلی

یکی دیگر از ویژگی های رزومه کاری خوب اشاره مناسب و صریح به سوابق تحصیلی است که دارید .

سعی کنید در اولین گزینه به آخرین مدرک تحصیلی خود اشاره کنید و یا میتوانید در اولین گزینه به سابقه تحصیلی ای اشاره کنید که مرتبط با بیشترین تجربه کاری شماست .

یک نکته مهم : هر چقدر بتوانید تحصیل ، سابقه کار و مهارت ها را باهم مرتبط کنید احتمال گرفتن پوزیشن شغلی برایتان خیلی بیشتر خواهد بود .

پس این موارد را در نظر داشته باشید تا احتمال موفقیت خود را بیشتر کنید .

ویژگی شماره پنج : مهارت ها

مهارت ها هم بخش مهمی از ویژگی های رزومه کاری خوب است اما این یک رزومه معمولی برای یک کسب و کار درِ پیت ایرانی نیست این یک رزومه برای یک پوزیشن شغلی خارجی است پس در نظر داشته باشید هر مهارتی که به آن اشاره میکنید باید یک مدرکی هم برای اثبات آن داشته باشید .

مثلا مهارت زبان انگلیسی شما خوب است باید مدرک آیلتس بالای 6.5 را ارائه دهید یا یک گواهینامه بین المللی از فلان مرکز آموزشی دارید باید آن را بتوانید ارائه دهید و همین طور الی آخر .

پس راجب موارد قابل اثبات صحبت کنید .

ویژگی شماره شش : علایق

در رزومه ساز لینکوجاب برای این مورد هیچ جایگاهی در نظر گرفته نشده است و دلیل مهمی هم پشت خود دارد . کسب و کارهای ایرانی بنا به این بصورت سرسری افراد را انتخاب و استخدام میکنند پلتفرم های رزومه ساز هم نیاز را این گونه شناسایی کرده اند که حداقل یک جایگاه را در نظر بگیرند تا کارفرما در مورد مسائل شخصیتی کارجو بخواند که تجربه نشان داده است اصلا این بخش را مطالعه نمیکنند اما چرا در رزومه ساز لینکوجاب این مورد وجود ندارد ؟

چون با ورود شما به هر کسب و کاری در کشورهای خارجی از شما چند نوع تست شخصیتی گرفته خواهد شد و نیازی به اشاره به این مورد در رزومه خود ندارید .

ویژگی شماره هفت : بارگزاری عکس

بارگزاری عکس در رزومه لینکوجاب یک مورد کاملا اختیاری میباشد و میتوانید با علاقه شخصی خود نسب به این مورد تصمیم بگیرید هر چند بار گذاری عکس میتواند جلوه زیبایی به رزومه شما بدهد اما چندان مورد استفاده کارفرما قرار نمیگیرد برای کارفرماهای لینکوجاب بیشتر مهم است که تجربه کاری و سوابق تحصیلی شما درست بیان شده باشد و همینطور راه ارتباطی شما درست باشد که تماس های آتی را با شما بگیرند .

سخن پایانی

ما سعی کردیم در رابطه با مواردی و ویژگی های رزومه کاری خوب باشما صحبت کنیم و به موضوعاتی اشاره کنیم برای کارفرماهای لینکوجاب مهم بوده و همین طور تاثیر به سزایی روی رزومه شما دارد اما حالا نوبت شماست . از لینک زیر وارد صفحه رزومه ساز لینکوجاب بشوید و رزومه خود تکمیل کنید و آن را به کارفرماها ارسال کنید .

آرزوی خرسندی و موفقیت برای شما داریم 🙂

رزومه ساز لینکوجاب

22 دیدگاه

 1. عرفان شایگان
  14 آذر 1401

  خیلی ممنون از شما بدون اغراق باید بگویم که راه رو خیلی راحت تر کردین

  • Mrlotfi
   14 آذر 1401

   با سلام به شما عرفان عزیز
   خیلی خوشحالیم که تونستیم مفید واقعا بشیم
   ما تعهدات خود پایبند خواهیم بود تا کاربران ما رضایت قلبی کامل داشته باشند .
   از شما دعوت میکنم از صفحات مشاغل ما همچنان بازدید کنید و همینطور به صفحه کار در ترکیه فوری هم سر بزنید

 2. hossein
  14 آذر 1401

  میشه آدرس رزومه رو برام این جا بزارید ممنون میشم ازتون

  • Mrlotfi
   14 آذر 1401

   سلام به شما حسین عزیز آرزوی موفقیت و شادی رو برای شما داریم
   بله با کمال میل لینک در ادامه برای شما قرار گرفته است .
   رزومه ساز لینکوجاب

 3. نیما قاسمی
  14 آذر 1401

  مواردی که نوشتین رو توی هر رزومه ای میشه اعمال کرد ؟ یا فقط توی رزومه ساز خود لینکوجاب باید اعمال بشه؟

  • Mrlotfi
   15 آذر 1401

   با سلام به شما نیمای عزیز
   مواردی که توی این مقاله هست برای همه رزومه بکار می آید ولی بهتر است روی رزومه های لینکوجابی خودتون اعمال کنید .

 4. محمد
  14 آذر 1401

  لینکوجاب دقیقا چیه ؟

  • Mrlotfi
   15 آذر 1401

   با سلام به شما محمد عزیز
   لینکوجاب دقیقا یک کاریابی خارج از کشور است و شما میتوانید آگهی های فرصت های شغلی ای که کارفرماهای خارج از کشور یا داخل کشور ارائه میدهند را مشاهده کنید و رزومه خود را به آنها ارسال کنید و ارتباط بگیرید .

 5. شیرین زمانی
  14 آذر 1401

  من قبلا توی یه شرکت کار میکردم و مسئول منابع انسانی بودم معمولا رزومه هایی که میفرستادن چند صفحه بود آیا این که رزومه ساز لینکوجاب توی یک صفحه اطلاعات رو به کارفرما منتقل میکنه مشکل ساز نیست ؟

  • Mrlotfi
   16 آذر 1401

   با سلام به شما شیرین عزیز
   در یک جواب کوتاه میتوانیم بگوییم بله !
   در نظر داشته باشید که لینکوجاب هم توسط یک آنالیزور هوش مصنوعی بنام WALL-E هر لحظه در حال آنالیز هست و از طرفی کارشناسان پشتیبان لینکوجاب هم نظرات مختلفی رو از سمت کاربران دریافت میکنند و ما به این نتیجه رسیدیم که کارفرماهای لینکوجاب علاقه دارند در یک صفحه اطلاعات جامع مربوط به هویت کاری شما رو مشاهده کنن و دقیقا خدماتی که ارائه میدیم در راستای همه نیازهای هر دو طرف کارفرماهاست .

 6. مهدی از اردکان
  14 آذر 1401

  آیا رزومه کاری همان سابقه کار است ؟

  • Mrlotfi
   18 آذر 1401

   با عرض سلام به شما مهدی عزیز
   سابقه کاری یکی از بخش هایی است که شما در رزومه کاری خود مینویسید و در واقع میتوان گفت رزومه کاری دقیقا سابقه کاری نیست چون در رزومه کاری شما میتوانید میزان تحصیلات و یا هر مهارت اضافی دیگری را بیاورید .

 7. فرزادی حسن
  14 آذر 1401

  چرا داشتن رزومه ضروری است ؟ آیا نمیشه ما فقط توی یک فایل پی دی اف راه ارتباطی خودمون رو بفرستیم تا کارفرما با ما تماس بگیره ؟
  خودتون هم توی این مقاله گفتین که مهمترین بخش راه های تماس ما هستش

  • Mrlotfi
   19 آذر 1401

   سلام به شما حسن عزیز
   بله داشتن رزومه الزامی است چرا که کارفرمایان لینکوجاب بعد از بررسی آن با شما تماس میگیرند ولی موضوع مهم این است که در رزومه کاری شما مشخص میشود که شما میتوانید آن موقعیت شغلی را بدست آورید یا خیر ولی اگر هم شرایط نوشته شده شما در رزومه هم با موقعیت شغلی یکسان نبود کارفرمایان با شما تماس میگیرند یا موقعیت های بهتری را ارئه میدهند یا به شما کمک میکنند که رزومه بهتر و مرتبط تری را ارئه دهید .

 8. نوید مهرزاد
  14 آذر 1401

  آیا نوشتن رزومه با رزومه ساز لینکوجاب سخت است ؟

  • Mrlotfi
   19 آذر 1401

   با سلام به شما نوید عزیز
   به هیچ عنوان نوشته رزومه با رزومه ساز لینکوجاب سخت نیس و مجموعا بیشتر از ده دقیقه وقت اررزشمند شما را نخواهد گرفت .

 9. بهروز پورنوروز
  14 آذر 1401

  ممنون از خدماتتون که به شکل رایگان در اختیار ما قرار دادین خداقوت و خسته نباشید این مقاله هم عالی بود من از ساختن رزومه ام اومدم یبار خوندمش و دقیقا هم اجراش کردم

  • Mrlotfi
   20 آذر 1401

   با سلام به شما بهروز عزیز
   خیلی ممنون از نظر لطف شما خوشحالیم که مفید واقع شدیم

 10. زیبا کرمی
  14 آذر 1401

  میدونم بودن تو اکوسیستم استارت آپی ایران چقدر سخته و چه مشقت هایی مرسی که سرپا هستین و دارین میجنگین

  • Mrlotfi
   20 آذر 1401

   با سلام به شما زیبای عزیز
   ممنون از درک زیباتون 3>

 11. اشکان سوران
  14 آذر 1401

  خیلی ممنون از‌ شما که رزومه لینکوجاب رو رایگان ارائه کردین سوالی که داشتم این بود که آیا بهتره در رابطه با هرنوع سابقه ای هم‌تحصیل هم‌کار اخرین موارد رو بنویسیم یا بهترین موارد رو؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • Mrlotfi
   16 آذر 1401

   با عرض سلام به شما اشکان عزیز
   سوالتون خیلی خوب و بجا بود در رابطه با این مورد باید بگم که بهتره سابه تحصیلی خودتون رو بطور کامل بیارید و در ادامه سابقه کاری مرتبط با تحصیلاتتون رو بیارید بطور متوسط هم خسلس عالی میشه که سابقه کاری مرتبط با سابقه تحصیلیتون چهار سال به شکل قابل اثبات باشه که بیمه یکی از بهترین روش های اثبات سابقه کاری میباشد .

ارسال دیدگاه