حقوق کارگران ساده در آلمان 2023

کشور آلمان با کمترین نرخ بیکاری (حدودا 5/7 درصد) در بین کشور های اروپایی، در طی چند دهه گذشته، به یکی از مقاصد بسیار جذاب برای کاگران ساده ای که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده است و از عمده دلایل این موضوع، می توان به نرخ بیکاری کم و سرعت بالا رشد اقتصادی در این کشور اشاره کرد.به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله از لینکوجاب به بررسی حقوق کارگران ساده در آلمان در سالهای اخیر میخواهیم بپردازیم.

حقوق کارگران ساده در آلمان
کشور آلمان مقصدی مناسب برای مهاجرت کارگران ساده است

آلمان، کشوری مناسب برای کارگران ساده

از جمله مشاغلی که جز مشاغل موردنیاز برای کار در آلمان به شمار می‌روند، کارگران ساده‌ای هستند که در جای‌جای صنعت می‌توانند نقش به سزایی را ایفا کنند. ازآن‌رو که کشور آلمان جز یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود، می‌توان از آن به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کارگران ساده یاد کرد. یکی از مهم‌ترین مزایای کشور آلمان که آن را به مقصدی مناسب برای کارگران ساده بدل کرده است، بالا بودن میزان دستمزدها در این کشور است.

بالا بودن میزان دستمزد کارگران ساده در آلمان موجب شده است تا این دسته از افراد بتوانند به‌سادگی از پس هزینه‌های زندگی در کشور آلمان بربیایند و یک زندگی راحت و ساده را برای خود و خانواده‌شان دست‌وپا کنند. برای درک هر چه‌بهتر از بالا بودن حداقل دستمزد کارگران ساده در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای جهان، بهتر است نگاهی به جدول زیر بیندازید.

کشورمیانگین حقوق و دستمزد
آلمان2500
فرانسه2350
هلند2800
بلژیک2400

با نگاه به این جدول مشاهده می‌کنید که میزان دستمزد کارگر ساده در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته دنیا، بالاتر است. به‌خاطر داشته باشید که با وجود این که میانگین دستمزد و حقوق در کشور هلند تا حدودی بیشتر است، اما از سوی دیگر هزینه‌های زندگی در این کشور به نسبت کشور آلمان نیز بسیار بالاتر خواهد بود.

میزان دستمزد کارگران ساده در آلمان بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است

حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2023

کارگران ساده در واقع قشری از جامعه آلمان هستند که به نوعی کمترین میزان درآمد را در این کشور دارند. شاید برای شما هم این سؤال ایجاد شده باشد که حقوق کارگران ساده در آلمان چقدر است؟ در پاسخ باید اشاره کرد که طبق گزارش‌های منتشر شده، از ژانویه سال 2023، حداقل میزان دستمزد ناخالص کارگران در آلمان معادل با 9.82 یورو در ساعت خواهد بود. البته این عدد در ماه ژوئن به 10.45 یورو نیز افزایش پیدا می‌کند.

این رقم در واقع حداقل میزان در کشور آلمان خواهد بود که به کارگران مهاجر، دانشجویان بین‌المللی و … داده خواهد شد. البته درصورتی‌که در قرارداد کاری فرد با کارفرما مورد دیگری ذکر شده باشد که طرفین نسبت به آن به توافق برسند، این رقم می‌تواند دستخوش تغییر شود.

همان‌طور که می‌دانید، حتی کارگران ساده نیز طیف شغلی گسترده‌ای دارند، اما از آن جا که کشور آلمان، کشوری صنعت محور است و تمرکز ویژه‌ای بر صنعت دارد، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله حقوق کارگران ساده در آلمان که مشغول کار در کارخانجات هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

حال با یک ضرب و تقسیم ساده می‌توان به میزان حقوق کارگر ساده در آلمان در سال 2022 دست پیدا کرد. درصورتی‌که یک کارگر به مدت 40 ساعت در هفته به‌عنوان کارگر تمام‌وقت مشغول به کار باشد، میزان حقوق دریافتی او به‌سادگی در ماه به مبلغ 1702 یورو خواهد رسید.

کارگرانی که در آلمان دستمزد بالایی دارند، باید مالیات پرداخت کنند

مالیات بر حقوق کارگران در آلمان

باید به این نکته نیز اشاره کرد که تمامی افرادی که در کشور آلمان مشغول به کار هستند، بسته به میزان حقوقی که دریافت می‌کنند، موظف به پرداخت مالیات هستند. سیستم مالیاتی کشور آلمان به‌گونه‌ای تنظیم شده است که افراد با درآمد بالا باید مالیات‌های سنگینی را پرداخت کنند و هرچه میزان دستمزد و حقوق افراد کاهش پیدا کند، میزان مالیاتی که موظف به پرداخت آن است نیز، کاهش پیدا خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که مالیات به‌صورت کلی در کشور آلمان به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالا است. یک کارگر درصورتی‌که میزان حقوق سالیانه او بالاتر از میزان کمک‌هزینه اولیه اعلام شده از سوی دولت آلمان باشد، موظف به پرداخت مالیات است. میزان کمک‌هزینه اولیه در سال 2023 در آلمان، 9984 یورو در سال است و اگر حقوق کارگر ساده در آلمان در سال 2023 کمتر از این مقدار باشد، معاف از مالیات خواهد بود.

این در حالی است که تمامی کارگرانی که با یک کارفرمای آلمانی قرارداد دارند و میزان دستمزد آن‌ها در سال 2023 بیشتر از 9984 یورو در سال است، باید به دولت آلمان مالیات پرداخت کنند. رقم دقیق میزان مالیاتی توسط مأمورین مالیات کشور آلمان مشخص خواهد شد.

حقوق کارگران ساده در آلمان که در کارخانجات مشغول به کار هستند:

به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجات مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر 2690 یورو و سالانه برابر 32300 یورو می باشد. البته ناگفته نماند که طبق آمار های به دست آمده از درآمد این قشر جامعه آلمان، برخی از آن ها ماهانه درآمدی معادل 960 یورو کسب می کنند و حتی در برخی موارد دیده شده است که درآمدی به میزان 6520 یورو نیز داشته باشند که حداکثر حقوق دریافتی کارگران ساده در آلمان بوده است.

توزیع میزان حقوق کارگران ساده مشغول در کارخانجات آلمانی:

همانطور که نمودار بالا بیانگر است، بیش از نیمی از کارگران ساده در آلمان، درآمدی بالاتر از میانگین موجود دارند و حدود 30 درصد هستند که درآمدی کمتر از میانگین کسب می کنند.

عوامل تاثیر گذار بر میزان حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

عوامل متفاوتی بر میزان درآمد کارگران ساده در آلمان تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آن ها میزان سال های تجربه می باشد.

به طور کلی میزان افزایش درآمد کارگران ساده با توجه به میزان تجربه کاریشان به شرح زیر است:

میزان تجربهمیزان افزایش درآمد
کمتر از دو سال
2 تا 5 سال32 درصد
5 تا 10 سال36 درصد
10 تا 15 سال21 درصد
15 تا 20 سال14 درصد
بیش از 20 سال9 درصد

البته نا گفته نماند که میزان افزایش درآمد با توجه به سال های تجربه خود به تنهایی به عوامل گوناگونی چون حوزه شغلی، تفاوت مکان، سن و … نیز می باشد، اما با این حال تجربه افراد شاغل در این حوزه که در کشور آلمان کار می کنند نشان داده است که با گذشت 10 سال، تقریبا حقوقشان دو برابر حقوقی که در ابتدا کار دریافت می کردند، می شود.

علاوه بر میزان سال های تجربه، در آلمان، میزان تحصیلات کارگران ساده نیز تاثیر قابل توجهی در میزان حقوق و دستمزد آن ها دارد.

تاثیر میزان تحصیلات کارگران ساده بر میزان حقوق دریافتیشان در آلمان:

تاثیرگذاری میزان تحصیلات فعالان این حوزه به اندازه ای است که اگر دو فرد هم سن، در شرایط یکسان به عنوان یک کارگر ساده در کشور آلمان، در کارخانه ای مشغول به کار شوند و یکی از آن ها دارای دیپلم باشد، فردی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشد، می تواند نسبت به دیگری، 17 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، 24 درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند 41 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

علاوه بر میزان تحصیلات و میزان سال های تجربه کاری، جنسیت نیز یکی از عوامل مهمی است که بر میزان حقوق دریافتی این گروه شغلی تاثیر گذار است.

تاثیر مکان بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

همانطور که گفته شد، مکان نیز تاثیر زیادی بر میزان درآمد این قشر از جامعه آلمان دارد که در این بخش می خواهیم شما را با میانگین حقوق کارگران ساده در برخی مناطق مختلف آلمان آشنا کنیم.

تاثیر جنسیت بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

شاید وجود چنین حقیقتی در آلمان، کمی نا باورانه به نظر برسد اما کارگران ساده  مرد، که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند، 7 درصد بیشتر از کارگران ساده خانمی که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند درآمد کسب می کنند.

درآمد کارگران ساده مرد و زن در آلمان، به طور میانگین:

یکی از عوامل تاثیر گذار دیگر که تاثیر قابل توجهی دارد، کار در محیط های خصوصی و دولتی می باشد.

تاثیر کار در کارخانجات خصوصی یا دولتی بر حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

کار در کارخانجات دولتی یا کار در کارخانجات خصوصی، باعث ایجاد 5 درصد تقاوت در حقوق و درآمد کارگران ساده ای که در این دو محیط متفاوت کار می کنند، می شود. به گونه ای که کار در کارخانه جات دولتی برای کاگران ساده در کشور آلمان، موجب دریافت 5 درصد درآمد بیشتر می شود.

به طور مثال، اگر کارگر ساده ای در کشور آلمان، در کارخانه ای خصوصی مشغول به کار باشد و درآمدی حدود 3730 یورو کسب کند، همین فرد اگر با همین شرایط در یک کارخانه دولتی مشغول به کار شود، می تواند درآمدی حدود 3900 یورو به دست آورد.

میزان افزایش حقوق کارگران ساده در آلمان توسط هر کارفرما:

به طور میانگین، هر کارفرمای آلمانی، حقوق کاگران ساده خود را هر 16 ماه یکبار به اندازه 8 درصد افزایش می دهد که این موضوع باعث شده است متوسط افزایش حقوق کاگران ساده در آلمان، هر 12 ماه یا به عبارتی هر سال، 6 درصد باشد.

میزان دریافت پاداش کارگران ساده در آلمان:

طبیعی که هر گروه شغلی در سال پاداش و جایزه ای را از سوی کارفرمای خود دریافت کند، اما متاسفانه لازم بدانید که احتمال دریافت پاداش از سوی کارفرمایان آلمانی برای کارگران ساده در این کشور، بسیار کم است و تنها 34 درصد فعالان این حوزه در سال از کارفرمای خود پاداش دریافت می کنند که طبق آمار های به دست آمده حداکثر پاداش دریافتی این افراد، به میزان 4 درصد حقوقشان بوده است.

تأثیر اندازه شرکت بر حقوق کارگران ساده در آلمان

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر روی میزان دستمزد کارگران ساده در آلمان در سال 2023 تأثیرگذار باشد، اندازه و سایز شرکت و یا کارخانه‌ای است که در آن مشغول به کار هستند. به‌صورت کلی آن دسته از کارخانه‌هایی که در کشور آلمان دارای بیش از 10 هزار کارگر هستند، چیزی در حدود 29 درصد بیشتر از میانگین حقوق به کارگران خودشان پرداخت می‌کنند.

این در حالی است که کارخانه‌های متوسطی که بین 1500 تا 10 هزار کارگر دارند، 18 درصد، کارخانه‌هایی که بین 1000 تا 5000 هزار کارگر دارند 13 درصد و مابقی کارخانه‌ها با تعداد کارگران کمتر، 6 درصد بیشتر از میانگین حقوق در سال 2023 به کارگران خودپرداخت می‌کنند. ازاین‌رو به‌سادگی می‌توان پی برد که هرچه شرکت و یا کارخانه بزرگ‌تر باشد، میزان حقوق کارگران در آلمان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

شهر محل کار می‌تواند بر روی دستمزد کارگران در آلمان تأثیرگذار باشد

تأثیر شهر محل کار بر روی حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2023

اما اگر بخواهیم عوامل تأثیرگذار بر روی حداقل حقوق کارگران ساده در آلمان را دسته‌بندی کنیم، بدون شک باید به عامل مهمی به نام شهر محل کار نیز اشاره داشت. طبق جدیدترین نظرسنجی که توسط StepStone انجام شده است، بیشتر شرکت‌ها و کارخانه‌های پردرآمد در جنوب کشور آلمان واقع شده‌اند. ازاین‌رو میزان درآمد کارگران ساده‌ای که در جنوب آلمان مشغول به کار هستند، بیشتر از کارگرانی است که در شمال این کشور کار می‌کنند.

از بهترین شهرهای جنوبی که دستمزدهای بالایی را به کارگران خود می‌دهند، می‌توان به شهر فرانکفورت، اشتوتگارت و مونیخ اشاره کرد. دلیل این امر نیز وجود کارخانه‌های بزرگ و معتبری است که در شهرهای جنوبی آلمان واقع شده است. برای مثال در شهری مانند اشتوتگارت چندین کارخانه خودروسازی، کالاهای مصرفی و فناوری و تکنولوژی بزرگ واقع شده است که می‌توانند به کارگران ساده خود، حقوق‌های بیشتری را پرداخت کنند.

برای مشاهده فرصت های کار در آلمان روی همین کلمه کلیک کنید تا به شکل کاملا بروز و لحظه ای فرصت های شغلی را در کشور آلمان را مشاهده نمود و یکی از آن ها را انتخاب کنید .

پرسش و پاسخ های مهم

حقوق کارگران در آلمان چگونه است؟

هفته کاری آلمان، برخلاف همتای آمریکایی خود، به شدت تحت نظارت است. به عنوان مثال، قانون ساعات کار مقرر می دارد که هیچ کس نمی تواند در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی کار کند. همچنین، آلمانی ها فقط می توانند پنج یا شش روز در هفته حداکثر 48 ساعت و حداکثر هشت ساعت در روز کار کنند.

حقوق اولیه کارگران چیست؟

هیچ تعریف واحد یا فهرست قطعی از حقوق کارگران وجود ندارد. سازمان بین‌المللی کار (ILO) آنچه را «اصول و حقوق اساسی در کار» می‌نامد، که همه اعضای ILO موظف به احترام و ترویج آن هستند، شناسایی می‌کند که عبارتند از:

آزادی تشکل و به رسمیت شناختن مؤثر حق چانه زنی جمعی؛
حذف همه اشکال کار اجباری یا اجباری؛
لغو مؤثر کار کودکان؛
رفع تبعیض در رابطه با شغل و شغل؛ و
یک محیط کار ایمن و سالم

3 حق اولیه کار برای یک کارگر چیست؟

سه حقوق اساسی کارگران شامل حقوق مربوط به دستمزد، ساعت کاری و تبعیض می باشد. کارگران طبق قانون از این حقوق برخوردارند و در صورت رعایت نکردن این حقوق می توانند کارفرمای خود را اعلام کنند.

4 حقوق کارمندان در محیط کار چیست؟

دستمزد توافقی در تاریخ توافق شده و در زمان توافق شده پرداخت شود. منابع و تجهیزات مناسب برای او فراهم شود تا بتواند کار را انجام دهد. برای داشتن شرایط کار ایمن

حقوق اولیه در آلمان چیست؟

(1) هر کس حق رشد آزادانه شخصیت خود را دارد تا جایی که حقوق دیگران را تضییع نکند یا به نظم قانون اساسی یا قوانین اخلاقی تعرض نکند. (2) هر شخصی حق حیات و تمامیت جسمانی دارد. آزادی افراد مصون از تعرض است.

حقوق اولیه بشر در آلمان چیست؟

آلمان از آزادی‌های مذهب و وجدان دفاع می‌کند، با قاچاق انسان مبارزه می‌کند و برای مثال برای اجرای حقوق سکونت، آب آشامیدنی سالم و بهداشت فشار می‌آورد. دولت آلمان همچنین برای یک کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق LGBTQI مبارزه می کند.

5 حقوق بشر در محیط کار چیست؟

حقوق بشر در محیط کار
حق برابری …
حق برابری در فرآیند استخدام …
دستمزد برابر برای کار برابر …
حقوق بارداری …
حفاظت در برابر آزار و اذیت جنسی. …
حق احترام به اعتقادات دینی …
حق پرداخت عادلانه برای کار شما. …
حق اعتصاب علیه شرایط کاری ناعادلانه

4 قانون جدید کار چیست؟

دولت چهار قانون کار به نام‌های قانون دستمزد سال 1398، قانون روابط صنعتی سال 2020، قانون تامین اجتماعی سال 2020 و قانون ایمنی، بهداشت و شرایط کار سال 2020 را تدوین و این کدها را به صورت رسمی منتشر کرده است.

7 دسته حقوق کارمند کدامند؟

شرکت‌هایی که افراد را استخدام می‌کنند نمی‌توانند بر اساس هفت دسته تبعیض قائل شوند: جنس، سن، نژاد، اصل ملی، مذهب، ناتوانی جسمی یا وضعیت جانبازی.

بین شیفت ها چند ساعته؟

یک کارفرما باید اطمینان حاصل کند که هر کارمند حداقل 8 ساعت متوالی خالی از کار بین هر شیفت کاری داشته باشد.

حقوق بشر من به عنوان یک کارمند چیست؟

کارکنان حق دارند: به دلیل نژاد، رنگ، مذهب، جنسیت (از جمله بارداری، گرایش جنسی یا هویت جنسی)، منشاء ملی، ناتوانی، سن (40 یا بیشتر) یا بیشتر مورد آزار و اذیت یا تبعیض قرار نگیرند (با رفتار کمتر مطلوب) اطلاعات ژنتیکی (از جمله سابقه پزشکی خانوادگی).

آیا رئیس می تواند سر کارمند فریاد بزند؟

پاسخ کوتاه بله است. از نظر قانونی، سرپرستان و مدیران مجازند سر کارمندان فریاد بزنند. با این حال، هنگامی که این فریاد در مورد یا علیه یک طبقه محافظت شده باشد، فریاد ممکن است به عنوان آزار و اذیت تلقی شود .

چه چیزی در آلمان مجاز نیست؟

نشان دادن سلام نازی یا هر نماد، پرچم یا شعار نازی دیگری برای آن موضوع ممنوع است. این نه تنها به شدت توهین آمیز در نظر گرفته می شود، بلکه کاملاً غیرقانونی است. هر تخلفی می تواند منجر به جریمه های سنگین و تا پنج سال زندان در صورت گرفتار شدن شما شود.

آیا آلمان از حقوق بشر خوبی برخوردار است؟

حقوق بشر در آلمان، چه در تئوری و چه در عمل، از سطح بالایی از حمایت برخوردار است و در Grundgesetz گنجانده شده است. این کشور اکثر معاهدات بین المللی حقوق بشر را تصویب کرده است.

4 حقوق اساسی ما چیست؟

فرانکلین دی. روزولت، رئیس جمهور آمریکا، در سخنرانی خود در ژانویه 1941، چهار آزادی اساسی را بیان کرد که همه افراد در جهان باید از آنها برخوردار باشند: آزادی بیان، آزادی عقیده، آزادی از ترس و آزادی از نیاز که میتوان گفت همه کشورهای اروپایی هم از این شیوه پیروی میکنند .

بزرگترین مشکل آلمان چیست؟

سازمان اطلاعات داخلی آلمان در فوریه 2021 حزب Alternative für Deutschland (AfD) را برای ارتباط با افراط گرایان تحت نظارت رسمی قرار داد. رئیس آژانس افراط گرایی راست افراطی را بزرگترین تهدید برای دموکراسی در آلمان معرفی کرد.

مقدار درآمد در آلمان چقدر است ؟

طبق آمار Statista، متوسط حقوق ناخالص ماهانه در آلمان در سال 2021 4100 یورو بوده است. این میزان سالانه 49200 یورو است. برای محاسبه میانگین حقوق از تعداد معینی از افراد خواسته می شود که حقوق خود را گزارش کنند.

حقوق خوب در آلمان چقدر است؟

حقوق خوب در آلمان چقدر در نظر گرفته می شود؟ حقوق خوب در آلمان نه تنها به سبک زندگی شما بستگی دارد، بلکه به محل زندگی شما نیز بستگی دارد زیرا هزینه زندگی در شهر به شهر متفاوت است. حقوق ناخالص سالانه خوب در آلمان بین 64000 تا 81000 یورو است.

آلمان در هر ساعت چقدر پرداخت می کند؟

حداقل دستمزد به روز شده در آلمان از 01 اکتبر 2022 تا 19 سپتامبر 2022. حداقل دستمزدها در آلمان از 01 اکتبر 2022 تجدید نظر شده است. حداقل دستمزد از 10.45 یورو به 12.00 یورو در ساعت افزایش یافته است.

آیا زندگی در آلمان ارزان است؟

وقتی هزینه زندگی در آلمان در مقابل ایالات متحده را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در آلمان تقریباً 19٪ کمتر است. مونیخ گران ترین شهر آلمان است و با این حال قیمت مصرف کننده 32.5 درصد کمتر از شهر نیویورک و 14 درصد کمتر از لس آنجلس است.

طبقه متوسط در آلمان چقدر پول دارد؟

یادداشت خواندنی برای پانل B: یک فرد مجرد در آلمان با درآمد قابل تصرف سالانه بین 23000 تا 30000 دلار به عنوان بخشی از گروه با درآمد متوسط پایین در نظر گرفته می شود. فردی که درآمد قابل تصرفی بین 46000 تا 61000 دلار دارد، بخشی از گروه با درآمد متوسط بالا است.

آیا می توانم 50 ساعت در هفته در آلمان کار کنم؟

حداکثر زمان کار روزانه نباید از ده ساعت تجاوز کند. اما قانون مقرر می دارد که ساعات کار در روزهای کاری (دوشنبه تا شنبه) نباید از میانگین هشت ساعت کاری در روز یعنی 48 ساعت در هفته در یک دوره شش ماهه یا 24 هفته ای تجاوز کند.

قیمت ماشین در آلمان چقدر است؟

قیمت خودرو در آلمان
میانگین قیمت یک خودروی جدید در آلمان حدود 36.300 یورو است، در حالی که میانگین قیمت یک خودروی دست دوم در آلمان حدود 18.750 یورو است. اما، البته، این اعداد بسیار متفاوت هستند، بسته به نوع خودرو، مدل، و پیکربندی.

آیا کار در آلمان آسان است؟

آلمان یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد. این کشور دارای بازار کار بسیار جذابی برای کارگران واجد شرایط است زیرا شرکت های بسیار رقابتی آنها همیشه به کارمندان آموزش دیده نیاز دارند. پس از اتمام رسمی مدرک، 18 ماه فرصت دارید تا شغل پیدا کنید.

کدام شهر آلمان ارزان تر است؟

برلین با وجود پایتخت بودن، یکی از ارزان ترین شهرهای آلمان است. قیمت اجاره بسیار متفاوت است، اما به عنوان یک قاعده کلی، غرب بسیار گرانتر از شرق است. می توانید یک آپارتمان یک تخته در برلین با قیمت 00 یورو به بالا اجاره کنید.

آیا آلمانی ها ماهانه حقوق می گیرند؟

در آلمان، بیشتر مردم یک بار در ماه، معمولاً در روز اول یا پانزدهم ماه، حقوق دریافت می کنند. شما اولین چک حقوق خود را پس از 30 یا 45 روز پس از شروع کار دریافت می کنید

در آلمان چقدر مالیات می پردازم؟

همه ساکنان آلمان باید در آلمان مالیات بپردازند. اگر درآمد متوسط را به دست آورید، حدود 65 درصد از درآمد ناخالص خود را حفظ می کنید. حدود 35 درصد از درآمد شما به مالیات و مشارکت های اجتماعی اختصاص می یابد. اگر درآمد بیشتری کسب کنید، بخش کوچکتری از درآمد ناخالص خود را نگه می دارید.

کدام شهر برای کار در آلمان بهتر است؟

8 شهر برتر آلمان برای کار آورده شده است:
مونیخ
اشتوتگارت
هامبورگ
کلن
دوسلدورف
بن
لایپزیگ ، لایپزیک یک شهر صنعتی است و از نظر تنوع شغلی و دستمزد دارای بازار کار غنی است.
دارمشتات ، دارمشتات شهری در ایالت فدرال هسن با جمعیتی در حدود 160000 نفر است.

آیا تحصیل در آلمان رایگان است؟

همه می توانند در آلمان بدون شهریه تحصیل کنند!
درست است: آلمانی‌ها، اروپایی‌ها و همه غیر اروپایی‌ها می‌توانند به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنند – بدون هزینه تحصیل. فرقی نمی کند اهل اتحادیه اروپا باشید یا منطقه اقتصادی اروپا. این تقریباً برای تمام برنامه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی صدق می کند .

آیا مردم آلمان می توانند انگلیسی صحبت کنند؟

بله، آلمانی ها انگلیسی صحبت می کنند! با این حال، اکثر مهاجران یک مانع زبانی بالا را تجربه می کنند که در نتیجه مهارت های محدود زبان آلمانی در اطراف آنها ایجاد می شود. برای مهاجران، آلمان به عنوان یک پلت فرم برای ارتقای شغل آنها عمل می کند.

آیا مهاجرت به آلمان سخت است؟

اگر دلیل موجهی مانند پیشنهاد شغلی، نامه پذیرش از یک دانشگاه آلمانی یا تمایل به پیوستن به شریک زندگی خود داشته باشید، مهاجرت از ایالات متحده به آلمان دشوار نیست. با این حال، به طور کلی، همه افراد خارج از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس به دلیل محکمی برای دریافت مجوز اقامت آلمان نیاز دارند.

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

اگرچه ممکن است آلمانی در فهرست آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری قرار نگیرد، اما یکی از ده زبان برتر نیز نیست. اگر به دنبال پاسخی سریع برای این هستید که آیا یادگیری آلمانی واقعاً به همان اندازه ای که شنیده اید سخت است – پاسخ بله و خیر است.

آیا زندگی در آلمان ارزانتر است یا انگلستان؟

نتیجه. به عنوان یک قانون کلی، متوجه خواهید شد که هزینه های زندگی در آلمان ارزان تر از انگلستان است، اما همیشه استثناهایی برای این قوانین وجود دارد. برای مثال، اگر از یک مکان روستایی مقرون به صرفه در بریتانیا به یک شهر بزرگ در آلمان نقل مکان می کنید، ممکن است متوجه شوید که هزینه های زندگی شما افزایش می یابد.

هزینه آب در آلمان چقدر است؟

قیمت آب لوله کشی کشور عضو (EUR/m3)

 1. نروژ 5.51
 2. آلمان 4.67
 3. دانمارک 4.37
 4. هلند 3.99

آیا یک خارجی می تواند در آلمان خانه بخرد؟

برخلاف سایر کشورها مانند دانمارک و سوئیس، هیچ محدودیتی برای خارجی ها برای خرید ملک در آلمان وجود ندارد. در حال حاضر، بسیاری از خریداران خارجی دارایی در شهرهای بزرگ آلمان مانند برلین، فرانکفورت و مونیخ به دست می آورند.

آیا توالت در آلمان رایگان است؟

برای استفاده از توالت عمومی در آلمان باید هزینه پرداخت کنید. حتی در ایستگاه‌های قطار و فروشگاه‌های بزرگ معمولاً یک خدمه یا یک گردان سکه‌ای وجود دارد. نرخ معمولی 50 سنت یک یورو است، اما در برخی مکان ها تا یک یورو نیز شارژ می شود. فرودگاه ها استثنای نادری از قاعده پرداخت به شفیره هستند.

آیا برق در آلمان گران است؟

در دسامبر 2022، میانگین قیمت عمده فروشی برق در آلمان به 256.66 یورو در هر مگاوات ساعت رسید که در مقایسه با قیمت ثبت شده در سال گذشته حدود 16 درصد افزایش داشت. تنها چهار ماه قبل از آن، ارقام به بالاترین حد خود یعنی بیش از 469 یورو در هر مگاوات ساعت رسید .

آیا آلمانی های با خارجی ها دوستانه رفتار میکنند ؟

آلمان به عنوان یکی از پذیراترین کشورها یا دوستانه ترین کشورها با خارجی ها در نظر گرفته نمی شود. در واقع، این کشور به عنوان یکی از بدترین کشورهای جهان برای دوست یابی رتبه بندی شد. به همین دلیل است که هنگام یافتن مکانی برای زندگی و آشنایی با خانه جدید خود، داشتن کمک متخصص بسیار مهم است .

نتیجه‌گیری

برای آن دسته از افرادی که به‌عنوان یک کارگر ساده قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، ممکن است این سؤال ایجاد شود که حقوق کارگران ساده در آلمان چقدر است. باید بدانید که در سال 2022 حداقل میزان حقوق دریافتی برای یک ساعت کار در آلمان 9.82 یورو است که در ماه‌های بعدی سال تا 10.45 یورو در ساعت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. از سوی دیگر، عوامل مختلفی می‌تواند بر روی دستمزد و حداقل حقوق کارگر ساده در آلمان تأثیر بگذارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سابقه کار، شهر محل کار، جنسیت و … اشاره کرد.

منبع

68 دیدگاه

 1. novaapply
  7 آذر 1401

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تیم لینکوجاب مقاله قرار گرفته بسیار کاربردی و مفید بود اطلاعات جالبی در آن بود ممنون از زحمات شما

  • Mrlotfi
   7 آذر 1401

   با تشکر از حسن توجه شما بسیار خوشحالیم که مفید و موثر واقع شده ایم

 2. فرزانه حمیدی
  11 آذر 1401

  خیلی ممنون از لینکوجاب عزیز کاملا معلومه تحقیقات بسیار بالایی نسبت به این نوشته انجام شده . من یه سوال دارم اگه یک ایرانی بره آلمان و اونجا به کارگری مشغول باشه میتونه به زندگیش ادامه بده ؟
  خیلی ممنونم ازتون

  • Mrlotfi
   11 آذر 1401

   با سلام به شما فرزانه عزیز
   طبق بررسی های مالی که داخل مقاله انجام شده بله یک ایرانی با زندگی حداقلی و شغل کارگری هم میتونه در آلمان به زندگی خود ادامه بده و از رفاه اجتماعی کافی برخوردار باشه
   خیلی ممنونیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته و مفید واقع شده است .

 3. آرمین خوشنام
  11 آذر 1401

  لینکوجاب همیشه عالی بوده دستتون طلا

  • Mrlotfi
   11 آذر 1401

   خیلی ممنون از شما آرمین عزیز
   خیلی خوشحالیم که مفید واقع شدیم

 4. Mina
  11 آذر 1401

  با این اوضاع حتی کارگر ساده تو آلمان بودن بیشتر از مهندس تو ایران بودن می ارزه !
  دمتون گرم لذت بردیم لینکوجاب

  • Mrlotfi
   11 آذر 1401

   با سلام به شما مینای عزیز
   متاسفانه تایید یا رد این موضوع از حوزه کاری ما خارجه ولی ما هم مثل شما دوست نداشتیم که این اتفاق بیفته
   ممنونیم از توجه شما به این موضوع ارزشمند

 5. آرزو
  11 آذر 1401

  همیشه بهترین بمونید

  • Mrlotfi
   12 آذر 1401

   سلام به شما آرزوی عزیز تمام تلاش ما برای بهترین ماندن در کنار شما همراهان گرامی است همچنین پیشنهاد میکنیم از فرصت های شغلی موجود در لیست کشورهای مختلف و مقاله ویژگی های رزومه کاری خوب هم بازدید کنید .

 6. حسین سیدی
  11 آذر 1401

  خیلی متشکرم از مقاله ارزشمندتون ازتون خواهش میکنم لطفا به موضوعاتی در رابطه با آلمان بیشتر بپردازید

 7. علی راد
  11 آذر 1401

  خیلی از لینکوجاب ممنونم من برای دوتا از شغل ها رزومه فرستادم با همین رزومه ای که خودتون تدارک دیده بودید باهام تماس گرفتن و الان در تلاشیم که بقیه کارها رو روبه راه کنیم
  باورم نمیشه ممنون ازتون

  • Mrlotfi
   14 آذر 1401

   با سلام به شما علی عزیز
   خیلی خوشحالیم از این بابت و ما همیشه به تعهدات خودمون پایبند خواهیم بود تا هم شما کارجوی عزیز هم کارفرماهای محترم ارتباط سازنده با هم داشته باشند .

 8. سمیرا بلوری
  11 آذر 1401

  شما اولین قدم برای شروع یک رویا در زندگی من بودید

  • Mrlotfi
   14 آذر 1401

   سلام به شما سمیرای عزیز آرزوی شادی برای شما داریم
   خیلی خوشحالیم که توانسته ایم کمک کنیم قد مصمی در راستای اهداف خود بردارید و زندگی خودتون را رو به رشد سوق دهید

 9. Aloo apply?
  11 آذر 1401

  ممنون از اطلاعات آماری دقیقتون
  میزان حقوق ها در آلمان کاملا ریز و دقیق آورده شده
  ممنون از پشتبانی خوب لینکوجاب

  • Mrlotfi
   14 آذر 1401

   خیلی ممنونیم از شما
   بله برای تهیه و تدوین هر محتوایی که روی سایت لینکوجاب قرار میگیرد ساعت ها زمان گذاشته میشود تا اطلاعات کاملا درست و دقیق به کاربران ارئه شود چرا که این اطلاعات میتواند روی زندگی کاربران اثر مستقیم داشته باشد .

 10. مرضیه مرادی
  11 آذر 1401

  خدا قوت به جوون های خوش ذوقی که این بستر رو ساختن

  • Mrlotfi
   15 آذر 1401

   با عرض سلام به شما مرضیه عزیز
   خیلی خوشحالیم که رضایت قلبی شما جلب کرده ایم .

 11. Asal s
  11 آذر 1401

  به این اوضاع و میزان درآمد آلمان، شرایط کار در آلمان چجوریه ؟ راحت برای مهاجرت به آلمان پذیرش دارن ؟
  ممنون میشم یکی از شرکتای مهاجرتی پاسخ مناسبی بدن

  • Mrlotfi
   15 آذر 1401

   با عرض سلام خدمت شما عسل عزیز
   آلمان بنا به این یک کشور صنعتی و کاملا صنعتی محسوب میشه وضعیت کار هم همیشه رو به رشد هست .
   برای مهاجرت و اقامت کاری هم رزومه کاری خودتون رو از رزومه ساز لینکوجاب پر کنید و به کارفرماها بفرستید .

 12. مهاجر اپلای
  11 آذر 1401

  لینکوجاب عزیز
  نسبت به همه ی مواردی که فرمودید باید بگم که میزان تحقیقات بالا و محتواهای یونیک برای کاریابی در خارج عالیی بارگذاری میکنید.

  • Mrlotfi
   16 آذر 1401

   خیلی ممنونیم از شما کاربر گرامی که همراه بودید .

 13. مریم میرزایی
  11 آذر 1401

  در رابطه با مالیات در کشور آلمان بیشتر توضیح بدید ممنون میشم چون من شنیدم در کشور آلمان نسبت مالیات بردرآمد خیلی زیاده آیا درسته یا خیر ؟
  با تشکر از تیم لینکوجاب

  • Mrlotfi
   16 آذر 1401

   با سلام به شما مریم عزیز
   با توجه به سوال شما باید بگویم در همه کشورهای اروپایی درصد مالیات نسبتا زیاد بنظر میرسید اما این به این معنی نیست که شما همه پولتان را به دولت یا حکومت آن کشور بزمیگردانید شما در ازای پرداخت مالیات از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار میشوید از خدمات پزشکی ، تحصیلی گرفته تا خدمات پرورش و تربیت فرزند و حمل و نقل

 14. Mis naderi
  11 آذر 1401

  ممنون از مقاله خوبتون
  ی سوال
  آیا شما خدمات مشاوره ای برای کار در خارج هم انجام میدید؟
  ممنون میشم سریعا پاسخ بدید

  • Mrlotfi
   16 آذر 1401

   با سلام به شما خانم نادری گرامی
   لینکوجاب در این زمینه هیچ گونه خدماتی را ارئه نمیدهد اما در نظر داشه باشید که شما با فرستادن رزومه به کارفرماهای لینکوجاب باعث میشوید که آنها با شما ارتباط بگیرند و مشاوره های لازم و جواب مربوطه برای سوال های شما را در اختیارتان قرار میدهند .

 15. فضلی نیا
  11 آذر 1401

  سلام و عرض خسته نباشید
  سوالی که برای من پیش اومد اینه که آیا نسبت درآمد یا مالیات در شهرهای مختلف آلمان باهم متفاوته؟
  متشکر

  • Mrlotfi
   15 دی 1401

   با سلام خدمت شما جناب فضلی نیا
   در این رابطه اطلاعات دقیق را از کارفرمایان مختلف در لینکوجاب بگیرید .
   چرا که ممکن است به این شکلی که میفرمایید باشد و حتی ممکن است نسبت هزینه ها هم در شهرهای مختلف یکسان نباشد فلذا با کارفرمایان حاضر در لینکوجاب مشورت نمایید و اطلاعات دقیق را از آنها بگیرید .

 16. سوگند محسنی
  11 آذر 1401

  خیلی ممنون از مقاله خوبی که در اختیار ما گذاشتید
  سوالی که دارم اینه که در کشور آلمان و یا هر کشور دیگه دقیقا چه مدل از شغل ها کارگری محسوب میشن ؟ آیا این شغل ها سطح پایین به حساب میان ؟

 17. Mrlotfi
  11 آذر 1401

  با عرض سلام خدمت شما سوگند عزیز
  موضوع مهمی که باید در این راستا بهش اشاره کنیم اینه که در واقع برای تفهیم بهتر مسئله ما درجه بندی مشاغل رو در آلمان با نسبت درجه بندی داخل ایران در نظر گرفتیم در واقع به هیچ یک از این مشاغل شغل کارگری گفته نمیشه و همشون در کشورهای اروپایی در درجه مشاغل صنعتی و سخت قرار میگیرن مثلا در نظر بگیرید استخدام مهندس تاسیسات در خارج از کشور هم در همین سطح شغلی قرار میگیرد و هیچ تفاوتی با استخدام کارشناس تاسیسات در خارج از کشور ندارد .

 18. Mrlotfi
  14 آذر 1401

  با سلام به شما زهرای عزیز
  بله حتما در روزهای آتی منتشر خواهیم کرد ولی قبل از میتوانید به صفحه کار در ترکیه فوری هم سر بزنید و فرصت های شغلی ترکیه را مشاهده کنید
  از شما ممنون میشیم که بطور متوالی به سایت سر بزنید تا وقتی مقالات مربوط به ترکیه هم منتشر شد آنها را مطالعه کنید و نظرات خودتون رو برای ما بفرستید .

 19. اشرفی
  24 آذر 1401

  سلام، با ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل شانسی وجود داره؟ این رشته حتما زبان آلمانی لازم داره؟

  • Mrlotfi
   10 دی 1401

   با سلام شما جناب اشرفی
   بله شانس خیلی بالایی هم وجود داره ولی لازم هست که مدرک زبان رو داشته باشید . رزومه خودتون رو به کارفرمایان ارسال کنید آنها به بهترین شکل پیگیری خواهند کرد .

 20. ایمانی
  24 آذر 1401

  سلام. من 32سالمه دیپلم تجربی دارم شغلم گچ کاریه
  یه مدتی هم بافندگی فرش ماشینی کرده ام
  یه مدرک هم از صنایع دستی دارم که برا تراش سنگ قیمتی و نیمه قیمتی هستش
  مدرک هیچ زبانی رو ندارم فقط یکم انگلیسی بلدم در حد متوجه شدن
  میخوام مهاجرت کنم لطفا راهنمایی کنید که میشه اقامت بگیرم و تو این رشته ها میتونم کار پیدا کنم یا نه، کلا چجوریه

  • Mrlotfi
   10 دی 1401

   با سلام به شما جناب ایمانی عزیز
   جناب باتوجه به فرموده هاتون بهتر است این موارد رو در رزومه لینکوجابی خودتون مطرح کنید و آن را به کارفرمایان مختلف بفرستید آنها به شما کمک میکنند که چه مدارکی را باید بدست بیاورید و چه کاری بکنید .

 21. جهانی
  24 آذر 1401

  سلام روز بخیر
  من32سالمه ،15سال سابقه کار در صنعت آسانسور دارم ،درحال حاضر مدیر فنی در یک شرکت آسانسوری هستم ،کارشناسی بازرسی جوش ،وکاردانی برق صنعتی دارم،ایا میتونم اقدام کنم واسه کار در اروپا مثلا آلمان ،واینکه اگر شما واسم مهیا کنید طبق قرارداد دوماه از حقوق ماهیانه برای شما خواهد بود

  • Mrlotfi
   5 دی 1401

   با سلام به شما جناب / سرکار جهانی عزیز
   اگر چنانچه سابقه کاری شما قابل اثبات باشد قطعا راهکارهای خوبی کارفرماها برای شما ارائه خواهند داد .
   لطفا رزومه خود را پر کنید و به کارفرمایان بفرستید .

 22. علیرضا
  24 آذر 1401

  سلام وقت بخیر من ۳۷ سالمه مجرد میخواستم ببینم برای کارگر ساده برای کشور های غیر از ترکیه نیرو نمیخواهید درضمن کارهای برق ساختمان . نگهبانی . اپراتور دستگاه جوش تخصص دارم

  • Mrlotfi
   2 دی 1401

   با سلام خدمت شما علیرضای عزیز
   با توجه به این مورد که شما فرمودید بهتر است که در حوزه شغل هایی که فرمودید بهتر است در بین آگهی های شغلی بگردید و با کارفرمای مرتبط ارتباط بگیرید تا راهنمایی کامل را انجام دهند …

 23. آرجان
  24 آذر 1401

  سلام من مدرک فوق دیپلم علوم انسانی دبیر دارم آیا من می توانم در آلمان به کار دولتی دست یابم

  • Mrlotfi
   2 دی 1401

   با سلام خدمت شما آرجان عزیز
   برای دریافت اقامت کاری در کشورهای اروپایی علی الخصوص دستیابی به کسب و کارهای دولتی در اداره جات دولتی آلمان باید مدرک تحصیلی شما در مقاطع ارشد و بالاتر باشد .
   شما بهتر از بخش کار در آلمان فعلا در حال حاضر به دنبال مهاجرت به هر روشی باشید بعد از نقل مکان کردن میتوانید در آلمان به مسیر اهداف خود ادامه دهید .

 24. مجید
  24 آذر 1401

  سلام بنده نقاش خودرو هستم بیشتر از بیست سال سابقه کار دارم مدرک فنی حرفه ای هم دارم آیا میتونم در آلمان به این فعالیت ادامه بدهم؟

  • Mrlotfi
   2 دی 1401

   سلام به شما مجید عزیز
   با توجه به سابقه کاری که دارید باید عرض کنم این سابقه کاری باید قابل اثبات باشد یا حداقل باید برای این سابقه کاری بتوانید مدارک معتبری مثل بیمه یا گواهی ای برای تایید آن از یک شرکت تهیه کنید .
   در رابطه با مدرک فنی حرفه ای هم باید در نر داشته باشید که این مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه است یا خیر چرا که برخی از مدارک فنی حرفه ای قابل ترجمه نیستند یعنی این مدارک برای کشورهای اروپایی قابل تایید و پذیرش نیستند .

 25. علی
  24 آذر 1401

  سلام کار من حساب داری در فروشگاه است برای من کار در المان هست

  • Mrlotfi
   30 آذر 1401

   با سلام به شما علی عزیز
   بله در آلمان برای شغل های حسابداری و مالی فرصت های خوبی موجود است لطفا بین آگهی های لینکوجاب بگردید .
   با تشکر

 26. amin
  24 آذر 1401

  سلام
  من یک آشپز حرفه ای هستم بنده دیپلم دارم و مدرک B1دارم آیا میتوان از طریق ازدواج به آن کشور بروم و میانگین درامد یک آشپز چقدر است

  • Mrlotfi
   28 آذر 1401

   سلام به شما امین عزیز
   مدرک بی یک یکی از مزیت های مهمی است که شما هم اکنون در دسترس دارید .
   و همین طور آشپز حرفه ای بودن .
   شما میتوانید از فرصت های شغلی آگهی شده در این حوزه استفاده کنید که هم روی لینکوجاب هم آگهی های متفاوتی وجود دارد که درآمد آنها هم نوشته شده است .

 27. محمد
  24 آذر 1401

  من کارم طرح سنگ طرح چوب ابنما و کباب پز ومیز صندلی بتنی تو باغ وویلا هست ایا واسه من کدام کشور کار هست تحصیل هم فقط سیکل گرفتم خواهش میکنم جواب بدین

  • Mrlotfi
   28 آذر 1401

   با سلام به شا محمد عزیز
   در رابطه با چنین شغل هایی میتوان گفت که در همه کشورها میتوانید فعالیت کنید اما دو موضوع مطرح است :
   یک : اینکه شما باید در نظر داشته باشید که باید زبان کشور مقصد را باید بلد باشید .
   دو : اینکه در این راستا چگونه به کشور میتوانید برسید که در آن بیزینس خود را راه اندازی کنید .
   در غیر این صورت میتوانید فرصت های شغلی متفاوتی را در نظر بگیرید و از طریق آنها در کشورهای دیگر مشغول بکار شوید .

 28. kazemi
  24 آذر 1401

  سلام جناب یک کشور بهم معرفی کنید که درآمد زیادی داشته باشد برای شغل رانندگی و کارگر ساده
  مثلا کشور کویت خوب است

  • Mrlotfi
   28 آذر 1401

   با سلام به شما دوست گرامی
   کشورهایی نظیر آلمان که کشورهای صنعتی به حساب میان از این نظر موقعیت خوبی میتونن باشن .
   و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس و یا کشورهایی مثل ترکیه که در همسایگی کشور ایران قرار دارند موقعیت های خوبی میتوانند باشند .
   لازم به ذکر است که فرصتهای همه این کشورها در لینکوجاب موجود است .

 29. samjalpoor
  24 آذر 1401

  سلام برای استاد کار قالبندی و ارماتور بندی در المان کار هست

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با سلام به شما دوست گرامی
   بله پیشنهادهای شغلی جالبی در رابطه حوزه کار ساختمان در لینکوجاب منتشر میشود با سر زدن متوالی به سایت قطعا شغل مورد علاقه خود را در کشور آلمان بدست خواهید آورد .
   با تشکر

 30. محمد
  24 آذر 1401

  سلام . من لیسانس حسابداری و لیسانس حقوق دارم و ۱۳ ساله کارمند دولت و ۳۸ ساله هستم و ایا امکان پیدا کردن شغل و مهاجرت به آلمان رو دارم.

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با سلام به شما محمد عزیز
   به جرات میتوان گفت شرایط شما در بهترین حالت ممکن است هم سابقه کاری قابل اثبات دارید هم لیسانس حسابداری بسیار به شما کمک کننده خواهد بود .
   شما میتوانید با پر کردن رزومه به کافرماهایی که پیشنهاد شغلی در آلمان دارند دسترسی پیدا کنید .
   اگر چنانچه در لینکوجاب پیشنهاد شغلی در رابطه با حسابداری برای آلمان پیدا نکردید دنبال کشورهای دیگر باشید یا اینکه به یکی از کافرماهای آلمانی رزومه خود را بفرستید آنها جهت رفاه حال کاربران ما قطعا با شما تماس خواهند گرفت .
   با تشکر از حسن نیت شما

 31. سعید
  24 آذر 1401

  سلام من سنگ کار وآجر نما کار بنای ساختمان هستم با تجربه ایا برای کار استاد ساختمان هم نیرو میخاد این کشور؟

  • Mrlotfi
   26 آذر 1401

   با عرض سلام به شما سعید عزیز
   بله کشور آلمان بطور کلی میتوان گفت به همه نوع نیروی کار نیاز دارد به دلیل رو به پیری بودن جمعیت این کشور .
   پیشنهادی که به شما میتوانیم داشته باشیم این است که در دسته بندی کار در آلمان به دنبال شغل نزدیک و یا حتی مرتبط با شغل کنونی خود باشید و با رزومه ساز لینکوجاب رزومه کاری خود را ساخته و به کارفرمای مورد نظر ارسال کنید .
   معمولا کارفرماهای لینکوجاب راهکاری برای همه نوع از متخصصین و شاغل محترم مثل شما دارند .
   با تشکر

 32. Mrlotfi
  12 دی 1401

  سلام به شما فرهاد عزیز
  خیلی خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته و همیشه در این راستا سعی خواهیم کرد مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم .
  با تشکر

 33. نسرین
  23 دی 1401

  سلام وقت بخیر
  من ۳۹ سال دارم خانم هستم و آموزگار مقطع ابتدایی چه کشوری رو برای مهاجرت پیشنهاد می کنید لطفا راهنمایی بفرمایید

  • Mrlotfi
   28 دی 1401

   با سلام به شما نسرین عزیز
   ممکن است روش های آموزشی در کشورهای مختلف تفاوت داشته باشد به همین دلیل بهترین به دنبال روش هایی باشید که از طریق آن بتوانید به کشور مورد نظر بروید و آنجا اقدام به گذراند ن دوره های مختلف باشید یا تحصیلات مربوطه را انجام دهید تا شغل آموزگاری را پیگیری کنید .
   با تشکر از شما

 34. عبداله محی
  23 دی 1401

  سلام
  من عبداله محی هستم کارم تعمیرات تخصصی موبایل هستش میخواستم بدونم ایا من میتونم در المان این کار را انجام بدم یا خیر اگه امکان کار داشته باشه چه مدارکی لازم هستش

  • Mrlotfi
   28 دی 1401

   سلام به شما عبدالله عزیز
   لازم به ذکر است که برخی از پوزیشن های شغلی در کشورهای اروپایی طرفدار چندانی نخواهد داشت مثل تعمیرات موباییل یا غیره ولیکن در بین کوقعیت های شغلی بگردید که ممکن است پوزیشن مورد نظر را پیدا کنید .

 35. پژمان
  23 دی 1401

  سلام خسته نباشین
  من کارم دریل رادیال Cncهستش(اهنگری) ۲۳ سالمه میتونم از این جهت استفاده کنم یا ب عنوان کارگر ساده برم !؟

  • Mrlotfi
   28 دی 1401

   سلام پژمان عزیز
   بله قطعا راهی برای دریافت کاری برای شما وجود دارد ولی در این راستا داشتن مدارک لازم که تاییدگر تخصص فنی شما باشد به علاوه ی مدارک زبان و هر آنچه که کارفرمایان لینکوجاب ارائه میدهند لازم خواهد بود .
   پیشنهاد میکنیم در بین آگهی های مرتبط با شغل خود در لینکوجاب بگردید و اقدام به ارسال رزومه کنید .
   با تشکر

 36. محمدرضا
  23 دی 1401

  سلام من دوست دارم برم المان کار کنم و هیچ مدرکی ندارم و سنم ۲۱ هستش میخام ت کارخانه جات کارگری کنم ایا منو پذیرش میکنن

  • Mrlotfi
   23 دی 1401

   سلام به شما محمدرضای عزیز
   بله در هرصورتی امکان مهاجرت وجود خواهد داشت ولی نحوه انجام شدن کار به شیوه مهاجرت شما بستگی خواهد داشت . که در این راستا باید از کارفرمایان لینکی از آگهی های دلخواه خود را انتخاب کنید تا با شما ارتباط برقرار کنند و شرایط موجود را به شما توضیح دهند .
   با تشکر از حسن رضایت شما

ارسال دیدگاه